Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

„Śnieg, ogień i krew 1807” - spotkanie autorskie

2017-10-02 12:13:48 (ost. akt: 2017-10-02 12:22:23)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

We wrześniu na rynku wydawniczym ukazała się powieść historyczna autorstwa Sławomira Skowronka – historyka, rekonstruktora, nauczyciela, wytrawnego znawcy epoki napoleońskiej. 28 września Oranżeria Kultury zaprosiła czytelników na pierwsze spotkanie z książką „Śnieg, ogień i krew 1807” i opowieść autora o tym, jak powstawała.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęła prezentacja filmu, który przybliżył nam zarówno miejsca pokazane w książce, jak i niektóre postacie. Autorem filmu jest lidzbarczanin Tomir Dąbrowski. Narratorem filmu zaś sam autor powieści „Śnieg, ogień i krew 1807” – Sławomir Skowronek.

Na wieczorze autorskim dowiedzieliśmy się o samym procesie budowania fabuły powieści oraz o powodach, które skłoniły autora do jej napisania. Słuchaczy interesowało, jak wiele jest zamieszczonych w niej faktów historycznych, a jak dużo miejsca zajmują postacie i sytuacje fikcyjne.

Spotkanie przeplatały fragmenty powieści czytane przez uczniów lidzbarskiej Jagiellonki i gości z publiczności oraz fragmenty muzyczne nawiązujące do ich treści. Całość spinały komentarze autora przybliżające zarówno kontekst historyczny, jak i fabułę powieści.

Wieczór zakończyły pytania od publiczności, serdeczne gratulacje oraz długa kolejka chętnych do otrzymania osobistej dedykacji we własnym egzemplarzu powieści.

Warto dodać, że książka ma 500 stron, napisana została w około 4 miesiące, a autor już podjął pracę nad kolejną. Czekamy zatem z niecierpliwością i zachęcamy do przeczytania książki – znajdziecie ją także w naszej bibliotece.

I.T.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages