Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Spacer po mieście członków Polskiego Związku Niewidomych

2017-10-05 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-05 15:47:08)
Wycieczka PZN w LW

Wycieczka PZN w LW

Autor zdjęcia: Danuta Wołosiewicz

W piękny słoneczny środowy poranek 27 września dwudziestoosobowa grupa członków beneficjentów oraz osoby z otoczenia lidzbarskiego Polskiego Związku Niewidomych spotkała się na dziedzińcu zamkowym przy pomniku św. Katarzyny, by rozpocząć spacer z przewodnikiem celem zwiedzenia miasta i okolic.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie zamku biskupów warmińskich, należącego do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. To duma naszego miasta, nasza "perełka", tak mówią o nim między innymi muzealnicy z Olsztyna. To. bardzo miłe mieć coś takiego w swoim mieście. To nasza chluba, naprawdę jest co zwiedzać.

Następnie udaliśmy się na spacer po mieście. Pani przewodnik Izabela Treutle wprowadziła nas w zachwyt i oczarowanie opowiadając o zabytkach, pokazując stare zdjęcia. Znaleźliśmy się w czasach odległej epoki.

Słuchaliśmy i oglądaliśmy wszystko z otwartymi buziami. To co nam przekazała pani przewodnik na pewno zostanie na długo, może nawet na zawsze w naszej pamięci. Trzeba przyznać, że wiedza pani Izabeli jest ogromna i potrafi ją przekazać innym.

Kolejnym, ostatnim już etapem zwiedzania miała być "Oranżeria Kultury" w Lidzbarku Warmińskim ale niestety zabrakło nam czasu, a szkoda — to również nasza duma.

Lidzbark Warmiński kwitnie w oczach, my jako mieszkańcy, jak również okoliczni sąsiedzi, szczególnie z Kiwit (bo zawsze są z nami) jesteśmy zachwyceni tym co jest i co w dalszym ciągu się dzieje. Warto śledzić losy naszego miasta na bieżąco. Danuta Wołosiewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages