Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

„W służbie Bonapartego” już w księgarniach

2017-09-27 08:00:00 (ost. akt: 2017-09-27 08:38:49)
Okładka powieści "W służbie Bonapartego”

Okładka powieści "W służbie Bonapartego”

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Wojciech Motylewski to kolejny lidzbarczanin, który sięgnął z powodzeniem po pióro. Niedługo ukaże się jego nowa książka.

W poniedziałek, 9 października będzie miała premierę kolejna książka lidzbarczanina Wojciecha Motylewskiego. Powieść „W służbie Bonapartego” ma wszystko to, co powinno przyciągnąć wzrok i zachwycić. Są tu bitwy i potyczki. Chwile trudne i śmieszne. Jest wreszcie miłość i do tego głęboko odwzajemniona. Pełna poświęcenia i oddania. Miłość mężczyzny do kobiety ale także matki do syna, czy prostego człowieka do swojej ojczyzny.

Oto Maurycy Giersz, syn kowala z warmińskiego miasteczka, wyrusza na pełną niebezpieczeństw kampanię 1812 roku. Główny bohater, znany już tym, którzy czytali wcześniejszej publikacji Wojciecha Motylewskiego „Kuriera Napoleona” oraz kontynuacji pod tytułem „Skarby cara Aleksandra”, służy pod bezpośrednimi rozkazami nieustraszonego marszałka Neya i dzięki temu ma też bezpośredni kontakt z Napoleonem. Wojna widziana oczami Polaka ukazuje nam cały ogrom jej nieszczęść, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie konfliktu.

Maurycy, dla którego wojenna zawierucha ma być próbą zapomnienia tragedii, jaką była dla niego śmierć żony, prowadzi nas przez cały szlak tak pechowej dla niepokonanego wydawałoby się Bonapartego wyprawy. Zdobycie Smoleńska, Borodino, triumfalny wjazd do Moskwy, aż do odwrotu z szeregiem przygód i szczęśliwym ostatecznie powrotem do rodzinnego Lidzbarka Warmińskiego.

Każdy kto sięgnie i przeczyta najnowsze dzieło Wojciecha Motylewskiego na pewno pozostanie pod urokiem czasów tak trudnych i nieznanych, a przecież zupełnie nieodległych.

Wojciech Motylewski

Okładka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages