Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej już w Oranżerii Kultury

2017-09-11 12:23:58 (ost. akt: 2017-09-11 12:37:43)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W Oranżerii Kultury odbędzie się spotkanie z wyjątkową ilustracją książkową. Tym razem w pomieszczeniach letniego pawilonu prezentowana jest wystawa autorska Elżbiety Wasiuczyńskiej – polskiej malarki i ilustratorki książek dla dzieci. Zanim jednak nastąpi zaplanowane na 24 września spotkanie z autorką prac, najmłodsi mogli już w ubiegłym tygodniu zapoznać się z jej twórczością.

Pogoda tego dnia nie sprzyjała spacerom, więc wyjątkowo to Oranżeria odwiedziła przedszkolaki. Dodatkową niespodzianką była wizyta Olchy Sikorskiej – wiceprezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Dzieci poznawały bohaterów książeczek, do których ilustracje wykonała Elżbieta Wasiuczyńska.

Do zabaw językowych wykorzystano „Wierszyki łamiące języki” oraz „Kot Ty jesteś?” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Chętni mogli także podjąć się nie lada wyzwania recytując wiersz pt. „Bąk”.

Każdy otrzymał pamiątkową naklejkę z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Po południu, już w budynku Oranżerii, całą wystawę mogli podziwiać podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.

Spotkanie z autorką prac odbędzie się 24 września.

Wystawa stwarza niepowtarzalną okazję spotkania z twórczością tej niezwykłej ilustratorki w ramach zajęć edukacyjnych „Zgadnij kotku, co jest w środku”, na które zaprasza Oranżeria Kultury.

25 września odbędą się także specjalne warsztaty z Elżbietą Wasiuczyńską, skierowane do młodszych uczniów szkół podstawowych.

Informacje i zapisy w Oranżerii Kultury: oranżeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

Oranżeria KulturyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages