Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Powrót do szkoły, czyli ruszamy pełną parą!

2017-09-11 08:42:39 (ost. akt: 2017-09-11 08:51:12)

Autor zdjęcia: Marcin Romasz

4 września o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Mimo że w tym roku szkolnym w okrojonym składzie (w związku z reformą oświaty bez klas 1.), to z determinacją i mobilizacją do nauki stawili się uczniowie klasy 2a, 2b, 3a i b, razem 127 żaków.

Dyrektor Dorota Olszewska serdecznie przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli (w tym roku dołączyła p. Beata Stankiewicz - katecheta) oraz gościa - p. Jacka Wiśniowskiego. Burmistrz zachęcał młodzież do nauki i pracy nad własnym rozwojem i życzył wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Jak co roku głos zabrał również nauczyciel historii p. Mariusz Gryszkiewicz, który nawiązał do rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obecnej trudnej sytuacji na świecie.

Milena Wroniewicz, przedstawicielka samorządu uczniowskiego, zakończyła część oficjalną konkluzją, iż ważne jest to, do jakich celów zmierzamy, ale ważniejsze, jakimi ludźmi jesteśmy.

Gdy uczniowie wypełnili korytarze szkolne, słychać było śmiech, gwar rozmów i powitań. Na pytanie, czy cieszą się z powrotu do szkoły, odpowiadali, że owszem, bo w szkole wiele się dzieje. Oprócz trudnego obowiązku nauki, sprawdzianów, egzaminów, czekają szkolne imprezy, zabawy, projekty, wyjazdy, wycieczki itp, na których można dobrze się bawić, ale też spróbować własnych sił w różnorodnych działaniach.

A więc, do dzieła!

Iwona Podolecka-Flont

Zdjęcia - p.Marcin Romasz, opiekun SU


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages