Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Dostali kontrabas od Lions Club

2017-09-08 13:24:33 (ost. akt: 2017-09-08 14:24:34)
Lions Club Krasicki podarował kontrabas lidzbarskiemu ŚDS

Lions Club Krasicki podarował kontrabas lidzbarskiemu ŚDS

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Lidzbarski Lions Club podarował kontrabas powstającej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim orkiestrze. — Bardzo się z tego cieszymy. Nie byłoby nas stać na taki zakup — mówi Elżbieta Lewandowska, kierownik ŚDS.

Grupa, która chce utworzyć orkiestrę wzięła niedawno udział w warsztatach muzycznych "Grać każdy może" i odwiedziła ECEKON, który zorganizował lidzbarczanom koncert swojej orkiestry Vita Activa. Grają w niej osoby niepełnosprawne.

Lidzbarczanie mogli nie tylko posłuchać muzyki, ale też zagrać na instrumentach, a podczas koncertu stali pośród muzykami, aby poczuć się jak uczestnicy orkiestry. Nic więc dziwnego, ze postanowili także w Lidzbarku Warmińskim stworzyć zespół.

— Bardzo potrzebowaliśmy kontrabasu — komentuje Paweł Rolikowski, opiekun muzyczny grupy lidzbarskiego ŚDS, który nie krył swojego zadowolenia z tego niezwykłego prezentu.

Zajęcia odbywają się na razie w sali do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Instrumenty trzeba więc po każdych warsztatach chować tak, by nie przeszkadzały w aktywności fizycznej podopiecznych ŚDS.

Sama placówka istnieje od ponad 13 lat, powstała w październiku 2003 roku. Na zajęcia uczęszcza 30 osób niepełnosprawnych. Kadra składa się z ośmiu wykwalifikowanych osób.

— Środowiskowy Dom Samopomocy ma za zadanie integrować i aktywizować osoby z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawne intelektualnie oraz ich rodziców i opiekunów prawnych poprzez animację grup samopomocowych — wyjaśnia rolę placówki Elżbieta Lewandowska.

Lidzbarski ŚDS realizuje wsparcie w formie dziennego, półstacjonarnego pobytu. Podopieczni korzystają z zajęć w pracowaniach: plastycznej, tkackiej, komputerowej, rehabilitacyjnej, gospodarstwa domowego oraz muzycznej i zajęć rytmiki.

Osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny mogą też skorzystać ze wsparcia psychologa. Placówka organizuje również imprezy kulturalne, festyny integracyjne, wycieczki krajoznawcze i różnorodne wyjazdy.

— Chcemy wzbogacić ofertę poprzez utworzenie orkiestry, w której będą grały osoby niepełnosprawne, członkowie ich rodzin oraz sprawni wolontariusze — kontynuuje Elżbieta Lewandowska. — Orkiestra będzie wykonywała muzykę z różnych epok i o różnej stylistyce, od barokowej do współczesnej muzyki sonorystycznej. Oryginalne aranżacje na instrumenty perkusyjne.

Wczoraj, 7 września Andrzej Smelkowski, Joanna Tarasewicz, Joanna Gawin, i Aleksandra Wiśniewska — reprezentujący lidzbarski Lions Club Krasicki oficjalnie przekazali kontrabas Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.

— Działalność charytatywna to podstawa funkcjonowania Lions Club Krasicki — podsumowuje Andrzej Smelkowski, któremu idea powstania orkiestry bardzo się spodobała.

Do ŚDS mogą się zgłaszać wszyscy, którzy chcieliby grać w orkiestrze, są osobami niepełnosprawnymi i mieszkają na terenie powiatu lidzbarskiego.
lub

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ole #2323401 | 195.136.*.* 8 wrz 2017 14:36

    I polecieli z tym do gazety ? Odliczą sobie te ok 2-3 tys złotych za kontrabans ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages