Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Za nami Dożynki Gminne w Łaniewie

2017-09-03 15:07:41 (ost. akt: 2017-09-04 10:29:22)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Uroczystą mszą świętą rozpoczęły się obchody święta plonów Gminy Lidzbark Warmiński. Następnie korowód dożynkowy poprowadził gości na plac nieopodal szkoły podstawowej, gdzie odbyła się główna uroczystość.

Otwarcia uroczystości dokonał gospodarz, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis. Powitał zaproszonych gości i podziękował rolnikom za trud i ciężką codzienną pracę na rzecz gminy i całego społeczeństwa.

Następnie pokroił chleb dożynkowy i podzielił się nim z zaproszonymi gośćmi. W tym samym czasie na deskach przy scenie z układem tanecznym wystąpił zespół tańca Kortowo, a śpiewami czas umilały zespoły Rogóżanie i Kalina.

W dalszej części oficjalnej uroczystości na scenę zaproszono sołtysów naszej gminy. Wójt i przewodniczący rady gminy Jan Zamierowski wręczyli im woreczki z siewnym ziarnem, które "symbolizują dobrą wróżbę dostatku i obfitości plonów".

Wręczono też wyróżnienia dla rolników z terenu gminy za szczególne osiągnięcia w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Otrzymali je: Agnieszka i Mariusz Bogdanowicz, Agnieszka i Grzegorz Wzorek, Kazimierz Szczepkowski, Dariusz Szczepański oraz Magdalena i Mariusz Hryszan.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs "Czysta i piękna zagroda 2017" i "Estetyczna Wieś". W komisji konkursowej zasiadali: Zbigniew Salmanowicz, Paulina Barcikowska-Zubel, Marzanna Sartanowicz i Anna Sadowska. Pierwsze miejsce w konkursie na piękną zagrodę zajął Karol Tyszkiewicz z Koniewa. Miejsce drugie przypadło Agnieszce Rusin także z Koniewa. Na trzecim miejscu Blanki, czyli gospodarstwo Jolanty i Andrzeja Wiącek. Przyznano dwa wyróżnienia dla Władysława i Jolanty Dydzińskich z Sarnowa i Tadeusza Łonyszyn z Koniewa.

W konkursie "Estetyczna Wieś" pierwsze miejsce przypadło dwóm miejscowościom, zajęły je Blanki i Babiak. Komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy miejsca drugie. Zdobyły je Sarnowo, Stryjkowo i Świętnik. Wyróżnienia przyznano Kaszunom, Knipom i Runowu.

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy wykonało Sołectwo Łaniewo. Drugie miejsce zajęło Sołectwo Kraszewo, trzecie LUKS Karol z Kraszewa, a czwarte Sołectwo Babiak. Zdecydowała o tym komisja w składzie: Jacek Wiśniowski, Piotr Cieśliński, Jan Znamierowski i Małgorzata Sobolewska.

W komisji konkursu na Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze zasiadali: Jan Harhaj, Andrzej Mazur, Jacek Protas i Władysław Bałuch. Wygrało Sołectwo Łaniewo. Tuż za nim na miejscu drugim Sołectwo Stryjkowo, a miejsce trzecie przyznano Stowarzyszeniu "Razem dla Łaniewa".

Dożynki zakończyły się późnym wieczorem.

Na scenie pojawiły się lokalne zespoły muzyczne i artystyczne. Atrakcją wieczoru był koncert Agnieszki Skryckiej. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził zespół atut.

ok

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2322037 | 83.6.*.* 6 wrz 2017 19:01

  To jak już pobalowali , to może wreszcie by się za drogę wzięli , w końcu należy się chyba jakiś rewanż.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. odp #2321601 | 195.136.*.* 6 wrz 2017 08:35

  Bo pewnie wstyd będzie, takie "wysokie " ; )

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janek #2321277 | 88.156.*.* 5 wrz 2017 18:53

  Dlaczego nie podano wysokości nagród?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. obserwator #2320897 | 213.73.*.* 5 wrz 2017 10:18

  Wszytko pięknie, ładnie i kolorowo... Ale miejmy nadzieje, że władza przejrzy na oczy i zacznie działać coś z drogą Łaniewo - Lidzbark Warm. Droga jest wiecznie dziurawa, podczas mijania trzeba zjeżdżać na niebezpieczne pobocze. Jest to ZAGROŻENIE ŻYCIA i ZDROWIA ludzi. Dodam tylko, że przez całe lato droga wyglądała jak żółty ser z dziurami. Przed dożynkami postarano się aby "pokleić" te dziury.. Nakładanie kolejnych warstw mija się z celem !

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Elżbieta #2320529 | 83.9.*.* 4 wrz 2017 18:47

  Uwielbiam mieszkańców Łaniewa i powiem tak: wieś jest piękna i zadbana! Jadąc rowerem latem aż oczy się radują! Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i życzę im aby droga do wsi była z wszystkich najpiękniejsza...myślę, że w którejś dziesięciolatce się doczekają no i mój rower !!! Niestety ścieżka rowerowa to porażka...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages