Zawody pełne emocji, czyli Rowerowy Lidzbark na Mazovii

2017-08-29 12:47:00(ost. akt: 2017-08-29 13:13:15)
Mariusz Krzywiel zwyciężył w kategorii M4

Autor zdjęcia: Rowerowy Lidzbark

Reprezentacja Rowerowego Lidzbarka wystartowała w ubiegłą niedzielę w wyścigu Mazovia MTB Maraton w Brodnicy. Najlepiej poszło Mariuszowi Krzywielowi, który był pierwszy w swojej kategorii M4, a w OPEN uplasował się na 12 pozycji. Pecha miał Oskar Kasiński, który przewrócił się i nie ukończył wyścigu.
Oprócz Mariusza i Oskara na zawody pojechał też Krzysztof Syrewicz, Daniel Piątek, Jacek Mikulski i w roli kibiców Patryk Michalak i Marek Olszewski. Krzysztof wyścig ukończył na 17 pozycji, debiutujący na zawodach Daniel w wyścigu MEGA (58 km) dojechał na miejscu 66, także debiutant Jacek wyścig ukończył na 34 pozycji.

O dużym szczęściu może mówić Oskar, który miał groźnie wyglądający wypadek. - Przy 40 km/h inny zawodnik chciał mnie wyprzedzić tam, gdzie nie było miejsca. Szczepiliśmy się kierownicami i bum - opowiada Oskar. Poszkodowany wielu miejscach obtarł skórę, ma problemy z łokciem i kolanem, ale jak sam mówi z uśmiechem, miał dużo szczęścia, bo rower nie ucierpiał.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia i pełnej sprawności, zwłaszcza, że już 30 września Oskar podejmie się podjechania pod Mount Everest. Nie dosłownie oczywiście. Będzie podjeżdżał pod górkę przy Termach Warmińskich tyle razy, aż osiągnie 8848 metrów przewyższenia. Zajmie mu to ponad 30 godzin. Everesting, bo tak nazywa się próba, będzie akcją charytatywną z której dochód przeznaczony będzie na pomoc Maciusiowi Piórko. Więcej informacji wkrótce.