Niedziela, 15 lipca 2018. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Lato w Oranżerii

2017-08-09 14:38:36 (ost. akt: 2017-08-09 14:47:40)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury wita serdecznie wszystkich gości na czwartkowych wieczorach lata 2017. Kapryśna aura oraz ulewne deszcze nie przeszkadzają miłośnikom wydarzeń kulturalnych uczestniczyć w spotkaniach organizowanych w dawnym pawilonie letnim biskupów warmińskich.

Ciekawie spędzony czas wolny zapewniają zaproszeni goście pełni interesujących pasji i twórczej weny. Zatem wysłuchano recitalu Basi Drążkowskiej, która przyjechała rowerem, by zagrać na fortepianie.

Zatrzymano się także na „Stacji Ostpreussen” z autorem książki Adamem Zalewskim i jego przyjaciółmi z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Allenstein". Powitano sportretowany zwierzyniec Very Kobylińskiej powstały z inspiracji bajkami Ignacego Krasickiego.

Zapatrzono się na pejzaże pięknem malowane Katarzyny i Mariusza Kałdowskich. Prace są prezentowane do końca sierpnia br.

Ale to nie wszystko w letniej Oranżerii, bo we wtorki i piątki o godz. 12:00 odbywają się zajęcia literacko – kreatywne, a w środy i soboty, też o godz. 12:00 wycieczki z przewodnikiem. Na obie formy można przyjść indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Z czego skorzystali m. in. uczestnicy grup wakacyjnych LDK-u i Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.

Oranżeria Kultury w lipcu gościła ponad 2 000 tys. użytkowników – odwiedzili ją również turyści zachwyceni renowacją zabytku.

Oranżeria KulturyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages