Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Policjanci odnaleźli zaginionego 66-latka

2017-08-04 11:16:50 (ost. akt: 2017-08-07 17:13:43)

Autor zdjęcia: Policja

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania mieszkańca Warszawy, który wczoraj, 3 sierpnia wyszedł ze swojego letniego domu w okolicach Kochanówki na grzyby. Mężczyzna błądził po okolicy przez około dziewięć godzin.

Wczoraj około godz. 19:40 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany o zaginięciu 66-letniego mężczyzny, który wyszedł na grzyby w okolicach miejscowości Kochanówka gm. Lidzbark Warmiński.

Żona zaginionego poinformowała, że wyszedł on około godziny 15:00 i jak dotąd nie powrócił.

Do poszukiwań zaangażowano policję, straż pożarną, straż leśną i leśniczych z Nadleśnictwa Wichrowo, PCK w Olsztynie sołtysa z Kochanówki, a także mieszkańców okolicznych wsi, w szczególności z Kochanówki i Jarandowa.

W gotowości była też straż graniczna i żołnierze z 9 Pułku Rozpoznawczego.

Przeszukiwano okoliczne drogi, kompleksy leśne, pustostany i miejsca, gdzie mógł się schronić zaginiony. Na bieżąco sprawdzano wszystkie sygnały i miejsca, gdzie był ostatnio widziany. O godz. 22:40 zaginiony mężczyzna został szczęśliwie odnaleziony w miejscowości Kierz gm. Lidzbark Warmiński przez patrol ruchu drogowego. Było to kilka kilometrów od miejsca jego zamieszkania. Był zmęczony i zdezorientowany.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w poszukiwania służbom, pracownikom i mieszkańcom - powiedział insp. Tomasz Kamiński z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Policjanci apelują, aby wychodząc samotnie do lasu zabierać z sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia, umożliwi szybkie wezwanie pomocy.

Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają, znane miejsce z przed kilku lat, może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu najlepiej nie oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego. Pamiętajmy najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. żona zaginionego #2302381 | 95.160.*.* 6 sie 2017 13:34

  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w poszukiwanie mojego męża: policję, straż pożarną, straż leśną i leśniczych z Nadleśnictwa Wichrowo, PCK w Olsztynie sołtysa z Kochanówki, a także mieszkańców okolicznych wsi, w szczególności z Kochanówki i Jarandowa. Bardzo szybko zostały podjęte poszukiwania. Dzięki temu mój mąż wrócił cały i zdrowy za co bardzo dziękuję. ŻONA ZAGINIONEGO :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec Lidzbarka W. #2301199 | 83.9.*.* 4 sie 2017 13:24

   Spytam z innej beczki:grzyby były?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages