Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Igor pomaga, a Ty?

2017-08-02 11:48:53 (ost. akt: 2017-08-02 15:10:31)

Igorek przyniósł do naszej redakcji ogromne worki wypełnione plastikowymi nakrętkami. Dzięki jego pomocy, jak i wielu mieszkańców naszego powiatu, wsparcie otrzymują potrzebujące dzieci. Brawo Wy! A nasza akcja trwa nadal...

Zazwyczaj lądują w śmieciach. A szkoda. Ich wartość wzrasta, gdy można za nie otrzymać uśmiech chorego dziecka i jego rodziców. Wie o tym 3,5 letni Igor Chmielewski, który zbiera nakrętki i zachęca Was do tego samego.

Akcja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i Gazety Lidzbarskiej trwa już od kilku lat. Dzięki Wam udało się pomóc Sarze, dwóm Mateuszkom, oraz Anicie i Damianowi z Kraszewa, podopiecznym fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Wszystkie dzieci zmagają się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które wymagają zakupu drogiego, nie zawsze refundowanego sprzętu, oraz kosztownej rehabilitacji. Za zebrane korki pozyskiwane są środki, które są wydatkowane tylko i wyłącznie na pomoc.

- Zbieram korki od początku, bo trzeba pomagać. Dużo się pije w domu mleka i wody mineralnej, więc co miesiąc zbiera się cała reklamówka. Warto pomagać w ten sposób, bo to nic nie kosztuje, a później samo wchodzi w nawyk - powiedziała pani Danuta, która uzbierała już kilkanaście kilogramów nakrętek.

Dalej zbieramy na Anitę i Damiana Zaniewskich.

Anita ma obustronny głęboki niedosłuch. W lewym uchu dziewczynka nosi aparat słuchowy, natomiast w prawym ma wszczepiony implant ślimakowy i nosi procesor mowy. Co trzy miesiące Anitka musi jeździć na kontrole do Międzynarodowego Instytutu Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. Jest rehabilitowana przez surdologopedę, psychologa, surdopsychologa. Rehabilitacja słuchu i mowy powoli przynosi efekty. Dodatkowym schorzeniem Anitki jest wada postawy. W związku z tym musi być dodatkowo rehabilitowana przez fizykoterapię metodą SI.

Jej brat Damian ma wrodzoną wadę serca. Miał zaledwie roczek, kiedy przeszedł poważną operację w Centrum Zdrowia Dziecka. Od 2003 r. regularnie musi pojawiać się w Warszawie na kontrolach i trzy, cztery razy w roku spotykać się z kardiologiem w Olsztynie. Dodatkowo u chłopca zdiagnozowano niedoczynność tarczycy i pozostaje pod stała kontrolą poradni endokrynologicznej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Plastikowe nakrętki zbierane są przez MOW (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej, 11-100 Lidzbark Warmiński, ul. Leśna 15, Tel./fax: (89) 767-27-94, e-mail: mow.lw@wp.pl), ale można je przynosić lub przywozić także do naszej redakcji w Lidzbarku Warmińskim, ul. Milewicza 5, tel. 89 767 00 19, e-mail: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl.

Ważne: zbieramy jedynie nakrętki od napojów. Prosimy nie wkładać plastikowych opakowań po lekach, pojemników po słodyczach itp.

Anicie i Damianowi można pomóc także wpłacając choćby najmniejszą kwotę na konto fundacji:

Fundacja Przyszłość dla Dzieci
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Anita i Damian ZaniewscyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jo #2300071 | 94.254.*.* 2 sie 2017 21:10

  Od lat zbieram z synem nakrętki,nic nie kosztuje,a może pomoc

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2299773 | 81.163.*.* 2 sie 2017 12:25

  Plastikowe nakrętki zbierane są także przez MOPS

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages