Niedziela, 15 lipca 2018. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Recital lutniowy Klaudyny Żołnierek

2017-08-02 09:50:06 (ost. akt: 2017-08-02 09:54:03)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

17 sierpnia o godz. 19 w Oranżerii Kultury odbędzie się recital lutniowy w wykonaniu Klaudyny Żołnierek. Podczas koncertu usłyszeć będzie można trzy instrumenty - lutnię barokową, gitarę barokową i teorbę. Wszystkie należą do tej samej grupy instrumentów i cieszyły się ogromną popularnością w czasach baroku.

Każdy z nich ma jednak własną historię, odrębny repertuar i inną charakterystykę brzmienia.

O tajnikach gry na lutni, a także o tym, co wyróżnia tę grupę na tle innych instrumentów, opowie artystka podczas zapowiedzi do koncertu.

W programie kompozycje E. Gaultiera, S. L. Weissa, R. de Visée, J. H. Kapsbergera i G. Sanza.

Klaudyna Żołnierek rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. W 2010 roku ukończyła studia I stopnia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie gitary K. Pełecha. W tym okresie zaczęła interesować się muzyką lutniową i dawnymi instrumentami. Na tej samej uczelni rozpoczęła naukę gry na lutni pod kierunkiem A. Biruli i A. Kowalskiej.

W 2015 roku ukończyła studia magisterskie. W 2016 roku zdobyła II miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej Maurizio Pratola w L'Aquili. W 2017 roku otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wciąż doskonali swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich, a także poprzez współpracę z wybitnymi specjalistami w zakresie wykonawstwa muzyki dawnej.

Prowadzi bogatą działalność koncertową - jako solistka, w duecie AbsoLutes z Marią Wilgos oraz w większych zespołach kameralnych i orkiestrach. Jej repertuar obejmuje muzykę od renesansu do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem kompozycji na lutnię barokową i teorbę.


Bezpłatne zaproszenia i informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl, tel. 517 262 146

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages