Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Sygnał Czytelnika. "Nie mogę wyjść z domu!"

2017-07-26 11:08:59 (ost. akt: 2017-08-07 15:28:40)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Warszawskiej. Mieszkańcy czekali na niego wiele lat i cieszyli się, że wreszcie coś ruszyło. Cieszyli się do czasu, aż… spadł deszcz.

- Zerwana nawierzchnia ulicy, chodniki, nie da się dojść do mostu. Ludzie są odcięci w swoich domach, bo nie dość, że nie można wjeżdżać samochodami, to nie da się nawet przejść pieszo - powiedziała w rozmowie telefonicznej jedna z mieszkanek ulicy Warszawskiej.

Remontem zajmuje się starostwo powiatowe. Prace związane z oświetleniem ulicy, kanalizacją deszczową oraz naprawą i przebudową uszkodzonej nawierzchni mają zakończyć się w październiku.

- Bydło ma lepsze drogi do wodopoju niż my - powiedziała inna zdenerwowana mieszkanka ulicy. - Nie mogę wyjść z domu! Nie można tak odcinać ludzi od świata. A jeśli ktoś wezwie karetkę, co wtedy?

Na zdjęciach widać rozrytą ulicę i chodniki. Brakuje kładek czy podestów po których można się poruszać i trzeba wejść w błoto, aby dotrzeć do budynków. Nie ma mowy o przejechaniu przez drogę autem osobowym.

Sygnałów otrzymaliśmy więcej

- Mam małe dzieci i po prostu nie jestem w stanie przenieść ich przez bajoro, które tu powstało, a o wózku nie ma mowy. Kratki odpływowe są na wzniesieniach i nie odbierają wody. Nie można robić takiej inwestycji i nie pomyśleć o mieszkających tam ludziach. Wystarczy kładka choćby po jednej stronie ulicy.

Zdjęcia i nagranie mówią same za siebie, choć robione były akurat, gdy prawie nie padało. Gdy pada deszcz, jak zapewniają mieszkańcy, jest znacznie gorzej.

Napisaliśmy wiadomość w tej sprawie do starostwa powiatowego:

"Mieszkańcy ul. Warszawskiej w Lidzbarku Warmińskim sygnalizują problem z remontowaną ulicą. Zerwana jest nawierzchnia ulicy oraz chodniki i mają problem z wyjściem z domów, nie mówiąc już o spacerze z wózkiem. Brakuje kładek lub podestów po których można przejść. Podczas deszczu ulica zamienia się w potok wody i błota. Czy możliwe jest zainstalowanie urządzeń umożliwiających poruszanie się po remontowanej ulicy do czasu ukończenia prac? "

Odpowiedź ze starostwa powiatowego:

W odpowiedzi na pismo przesłane pocztą elektroniczną w dniu 26.07.2017 r. w sprawie remontu ulicy Warszawskiej w Lidzbarku Warmińskim informuję, że przedmiotowa ulica jest w trakcie przebudowy. Zakres robót obejmuje prace związane z przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, nowego oświetlenia ulicznego oraz z wykonaniem nowej nawierzchni jezdni i chodników. w związku w ograniczonymi możliwościami finansowymi Powiatu Lidzbarskiego, w ramach oszczędności środków publicznych, prace rozbiórkowe są wykonywane siłami własnymi Zarządu Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim. Każda inwestycja drogowa wymaga od mieszkańców zrozumienia i cierpliwości, a od lokalnej prasy większego zrozumienia tematu, a wręcz pomocy w łagodzeniu niepotrzebnych konfliktów, zamiast szukania taniej sensacji.

Z poważaniem

Jan Harhaj

Kamil OnyszkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. trol warmiński #2296624 | 83.6.*.* 27 lip 2017 22:21

  Ło la boga , ło la boga....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Antoni #2296144 | 195.136.*.* 27 lip 2017 10:16

  Zrobić remont, nie robiąc remontu - myślenie sięgające kosmosu. Jedna strona ma wyjście na stare torowisko a druga na ul. Astronomów i sprawa załatwiona.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ja #2295968 | 130.180.*.* 26 lip 2017 21:40

  Mieszkam na astronomów.Cieszę się ,że miasto się rozwija .Na warszawskiej nie ma tragedii .Nikt nie każe spacerować środkiem błotnistej rozkopanej drogi.Jak widać na załączonym zdjęciu można bez problemu przejść rozkopanymi chodnikami.A te kilka tygodni remontu można nie podjeżdzać autem pod same schody domu tylko postawić auto gdzieś na Astronomów i przejść się piechotą.Niech mieszkańcy Warszawskiej dadzą pomysł jak wyremontować taką drogę bez zablokowania mieszkańcom drogi.POWINNI SIĘ CIESZYĆ ,ŻE REMONTUJĄ A NIE ZACHOWYWAĆ SIĘ JAK WIECZNIE NIEZADOWOLONY POLAK.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. maniutek #2295794 | 195.136.*.* 26 lip 2017 17:18

  O matko jedyna , nie ma jak przejść , Ludzie odcięci od świata... Co robić ??? co robić ??? Uciekajmy do domu :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. fredzia #2295721 | 195.136.*.* 26 lip 2017 15:44

  Ludzie żeby cos zrobi to najpierw trzeba zepsuc stare. Dla mieszkancow ciezko dogodzicnic nie robia zle robia tez żle.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages