Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Jubileuszowy Festiwal Kultury Myśliwskiej

2017-07-28 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-28 14:29:05)

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

To był już 10 Festiwal Kultury Myśliwskiej w Lidzbarku Warmińskim. Nic więc dziwnego, ze w zasadzie trwał aż dwa dni, bo rozpoczęła go już w piątek konferencja w Oranżerii Kultury.

Tegoroczny Festiwal Kultury Myśliwskiej był wyjątkowy, bo jubileuszowy. Poprzedziła go konferencja pod hasłem "Łowiectwo jako aktywna ochrona przyrody — historia i współczesność", która odbyła się w piątek, 22 lipca o godz. 17:00 w Oranżerii Kultury. Towarzyszyła jej wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Waldemara Bezucha.

Festiwal rozpoczęła następnego dnia msza święta Hubertowska w kościele pw. ap. Piotra i Pawła o godz. 10:30 z udziałem pocztów sztandarowych, które po nabożeństwie przeszły do namiotu pod Wysoką Bramę, gdzie uroczyście rozpoczęto imprezę. Na scenie pojawiły się także zespoły: Klangor, Trąbale, Hubertus, Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ oraz Gminna Orkiestra Dęta.

Można było również podziwiać psy myśliwskie i ptaki łowcze. Nie zabrakło prezentacji nadleśnictw, stoisk jarmarcznych, gdzie królowała dziczyzna, ale nie tylko, były także nalewki i piękne przedmioty związane z łowiectwem, a także atrakcje dla najmłodszych. Wśród stoisk zaprezentowały się jedne z naszych najaktywniejszych wsi: Ignalin, Babiak, Blanki, Kiwity, Świętnik i Smolajny. Panie wzięły udział w konkursie kulinarnym. Wygrał gulasz z dzika wykonany przez mieszkanki Ignalina.

lubCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages