Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

WERNISAŻ VERY KOBYLIŃSKIEJ

2017-07-16 17:02:34 (ost. akt: 2017-07-17 10:04:25)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W Oranżerii Kultury 13 lipca br. odbył się wernisaż prac Very Kobylińskiej zatytułowany „Lidzbarski Zwierzyniec Very i Ignacego”. Malarka niezwykle ciepło powitała przybyłych gości tworząc przyjazny klimat spotkania.

Odwołała się ona do rodzinnych tradycji artystycznych kontynuowanych już od siedmiu pokoleń.

Z sercem opowiedziała o bliskich relacjach ze sławnym dziadkiem Szymonem Kobylińskim, który spokojnie wyperswadował jej anarchię na pewnym etapie życia.

Nie mniej serdecznie wspominała Danutę Will – ukochaną babcię, z wykształcenia również artystkę, surową recenzentkę pierwszych prac.

Dobrze słuchało się jej opowieści i było to wspaniałe autorskie zaproszenie do kontemplacji pokazanej sztuki.

Vera Kobylińska w dialogu z dyrektor Anną Puszcz podkreśliła, że jest tegoroczną stypendystką powiatu lidzbarskiego. Niespodzianką dla artystki i publiczności był występ pianistki Agnieszki Panasiuk z córką Olą grającą na skrzypcach.

Wszystkich zaskoczył zadbany piesek o urodzie mopsa, który nagle się pojawił w szeroko otwartych drzwiach oranżerii, zrobił rundę honorową wokół sali, po czym uciekł…

I to zapewne były pozdrowienia od biskupa Ignacego Krasickiego, bo do jego tekstów bajek: „Wół minister”, „Dwa psy”, „Rumak i źrebiec”, „Paw i orzeł”, „Pan i kotka”, „Lwica i maciora” Pani Vera malowała przygotowując się do tejże wystawy.

Niemniej jej wielką, niekwestionowaną miłością są konie oraz inne zwierzęta, które z zamiłowaniem portretuje. Ciekawostką jest fakt, że od niedawna pani Vera zamieszkała na Warmii.

Zapraszamy do obejrzenia „Lidzbarskiego Zwierzyńca Very i Ignacego” - wystawy prezentowanej w Oranżerii Kultury.
OrganizatorzyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages