Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wizyta w Ostrowcu na Białorusi

2017-07-05 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-05 09:39:32)

Autor zdjęcia: materiały starostwa

Dwa dni trwała wizyta delegacji powiatu lidzbarskiego na Białorusi. 23 czerwca br. wicestarosta Lidzbarski Jarosław Kogut wraz z radną powiatową Elżbietą Suchodolską oraz przedstawicielem biznesu Radosławem Marcinkowskim odwiedzili Ostrowiec na Białorusi, aby uczestniczyć w regionalnej wystawie gospodarczej „Północny Wektor Grodzieńszczyzny".

W ramach wystawy zorganizowana została konferencja, na której przedstawiono dotychczasowe inwestycje oraz zaprezentowano nowe projekty związane z dalszym rozwojem infrastruktury oraz tworzeniem nowych gospodarczych podmiotów w rejonach: Smorgońskim, Oszmiańskim i Ostrowieckim.

Całe wydarzenie obfitowało w liczne koncerty zespołów ludowych taneczno-wokalnych, wystawy sprzętu, tradycyjnych wyrobów, dzieł artystów.

Powiat lidzbarski od 1 października 2010 r. współpracuje z Rejonowym Komitetem Wykonawczym Obwodu Grodzieńskiego Republiki Białorusi.

22 sierpnia 2015 r. Starosta lidzbarski Jan Harhaj i przewodniczący Białoruskiego Ostrowieckiego Regionalnego Komitetu Wykonawczego Adam Kowalko, podpisali Umowę o Współpracy Gospodarczej.

Współpraca ta ma przyczynić się do wymiany młodzieży oraz nawiązywania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, promowania rejonów w dziedzinie kultury i sztuki oraz rozwoju turystyki.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages