Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Podwójna inicjacja

2017-07-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-04 12:14:57)
Wystawę można oglądać do końca września

Wystawę można oglądać do końca września

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Jeden wernisaż a jednak dwa wydarzenia — 30 czerwca w lidzbarskim zamku doszło do dwóch inicjacji. Pierwszym było otwarcie galerii na poddaszu, drugim otwarcie nowej wystawy fotografii autorstwa Radka Niemczynowicza.

— Pomieszczenie, które zaadaptowaliśmy na galerię niedawno zostało odnowione — mówi kierownik Muzeum Warmińskiego Małgorzata Jackiewicz-Garniec. — Chcemy w nim wystawiać sztukę związaną z tym miejscem. Chcemy promować miejscowych artystów. Lidzbarski zamek nie żyje wyłącznie przeszłością. Nadal inspiruje artystów.

Wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia — Radek Niemczynowicz sfotografował swojego "wilka" na przedzamczu. Fotografia zachwyciła panią Małgorzatę, która zaproponowała autorowi fotografowanie zamku. Sam fotografik tylko czekał an tę propozycję, bowiem od dawna miał ochotę na zwiedzanie zakamarków zamkowych z aparatem. I tak Radosław Niemczynowicz został artystą, który zainicjował działalność galerii na poddaszu.

Jego zdjęcia mieliśmy okazję poznać na prezentacjach, w mediach itd. Do tej pory oglądaliśmy portrety i pejzaże jego autorstwa. Tym razem sportretował zamek, ale nieco inaczej — używając nie tylko aparatu fotograficznego ale też swojej wyobraźni, stąd zapewne tajemniczy tytuł wystawy "Być może na zamku".

Na wernisażu można było też posłuchać muzyki w wykonaniu gitarzysty Piotra Okońskiego.

Fotografie są pełne uroku i tu dobra wiadomość — do kupienia. Ale póki co będziemy się nimi jeszcze delektowali. Wystawę będzie można oglądać do końca września.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. TYTUŁ - ZDJĘCIE #2279068 | 83.6.*.* 5 lip 2017 00:06

  Chciałbym zauważyć, iż tytuł artykułu jest nieco niezręczny. On - Ona - zapatrzeni w siebie - niby nic ich nie łączy - no, ujęcie chwili, obraz, gra światłem - a jednak jakaś niezręczność i niedomówienie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2278592 | 195.136.*.* 4 lip 2017 14:57

  Skromnie spytam, a kiedy kolejny wiec PO w muzeum ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages