środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Rośnie pokolenie nowych piłkarzy

2017-07-03 10:28:44 (ost. akt: 2017-07-03 11:38:42)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W Lidzbarku Warmińskim powstała nowa szkółka piłkarska. Młodzi adepci trenują pod okiem wykwalifikowanych trenerów, którzy podkreślają, że nie chodzi tylko o grę w piłkę. - Zależy nam, by nasi zawodnicy byli przede wszystkim dobrymi ludźmi. Rozmawiamy z Piotrem Suszyńskim, prezesem i założycielem stowarzyszenia Progres Akademia Piłkarska.

Skąd pomysł na zawiązanie stowarzyszenia, którego celem jest szkolenie piłkarskie dzieci?

- Pomysł wziął się przede wszystkim z naszej pasji. Chcieliśmy stworzyć nową jakość jeśli chodzi o trenowanie dzieci i sposób prowadzenia klubu piłkarskiego. Dzięki zawiązaniu stowarzyszenia, możemy działać legalnie, oraz pozyskiwać niezbędne środki finansowe.

Akademia Piłkarska Progres. Co to właściwie kryje się pod tą nazwą?

- Progres oznacza postęp, rozwój, a nasze motto to „ Z nami rozwiniesz swoje skrzydła”.

Kiedy powstała akademia?

- Akademia powstała w grudniu 2016 r., ale z treningami działamy od 28 lutego tego roku.

W Lidzbarku Warmińskim istnieje akademia piłkarska Polonii Lidzbark. Skąd pomysł na założenie konkurencyjnej szkółki?

- W Bartoszycach miała miejsce podobna sytuacja. Powstała konkurencyjna szkółka piłkarska, władze miasta podzieliły środki i z moich obserwacji wynika, że był to strzał w dziesiątkę. Jakość szkolenia oraz działania są na zupełnie nowym, lepszym poziomie.

W jakim wieku dzieci przychodzą na treningi i gdzie się one odbywają?

- Najmłodsi mają 3 lata. Po czterech miesiącach mamy utworzone już cztery grupy, a nabór do naszej akademii jest ciągły, więc można zapisać dziecko przez cały rok. Treningi odbywają się na orliku przy ul. Wierzbickiego 3a.

Czy macie na swoim koncie jakieś sukcesy?

- Nasza akademia powstała w trakcie sezonu, dlatego na razie ogrywamy się w turniejach towarzyskich. Dzieci są pełne zapału, więc sukcesy sportowe również przyjdą. W ciągu czterech miesięcy pracy osiągnęliśmy spore sukcesy organizacyjne, jak choćby nasz piknik rodzinny na który stawiło się ponad 300 osób. Prężnie rozwija się nasz Klub Kibica - mamy bardzo dobry kontakt z rodzicami naszych zawodników.

Ściśle współpracujemy ze środowiskami sportowymi np. z Rowerowym Lidzbarkiem, a także innymi sekcjami sportowymi. Nasi chłopcy biorą udział w różnego typu imprezach sportowych – staramy się poszerzać ich horyzonty, otwierać na sport i kulturę fizyczną.

Jak wyglądają wasze treningi?

- Staramy się żeby poziom treningów był nieporównywalny z innymi szkółkami. Od września zaczynamy współpracę z trenerem mentalnym i dietetykiem. Chcemy żeby nasze dzieci poznały czym jest kompleksowy trening piłkarski oprócz treningu technicznego, motorycznego i taktycznego. Od września chcemy dołączyć do renomowanego programu szkoleniowego, aby nasze dzieci miały możliwość wyjazdów na międzynarodowe turnieje, obozy oraz zgrupowania piłkarskie. Kolejną korzyścią programu jest wyśmienity program szkoleniowy, oraz możliwość ściągania do naszego miasta znanych ludzi ze świata futbolu. Zależy nam, by nasi zawodnicy byli przede wszystkim dobrymi ludźmi, więc prócz gry w piłkę, kształtujemy w naszych dzieciach cechy prawdziwego sportowca.

Czy zajęcia odbywają się też w okresie wakacyjnym?

- Tak, trenujemy cały rok. W wakacje treningi są bez zmian.

Jakie macie plany na przyszłość?

- Chcemy rozpocząć współpracę z dużym klubem piłkarskim, który będzie perspektywą dla naszych najbardziej zdolnych zawodników. Tego u nas w mieście nie było nigdy, więc będziemy pierwsi. Jesteśmy już na etapie rozmów w tej sprawie. W głowie mamy pełno nowych pomysłów, które systematycznie realizujemy.

Czy będziecie wystawiali drużyny do startów w turniejach?

- Oczywiście, ze tak. Nasze dzieci już w tym roku, będą brały udział w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Planujemy także obozy sportowe.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć mecze w wykonaniu waszych podopiecznych?

- Już na jesień będziemy grali mecze ligowe, także zachęcamy wszystkich do kibicowania. O wszystkich działaniach informujemy na bieżąco na naszym Facebooku, dlatego zachęcam do śledzenia naszego profilu. W Lidzbarku jest dużo życzliwych nam osób, i mamy nadzieje, że wspólnie z nimi zapisujemy nową kartę w historii piłki nożnej w naszym mieście.

ok

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Prawda #2279665 | 213.25.*.* 5 lip 2017 21:13

  Ten pan prezes ma jeszcze czelność pobierać wynagrodzenie od rodziców na "cele statutowe" przecież on ma już podobno podpisane 3 umowy o prace z OSIR ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. trol #2279005 | 83.9.*.* 4 lip 2017 22:12

  Łu bu dubu ,łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu , niech żyje nam ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zarząd #2278289 | 94.254.*.* 4 lip 2017 08:19

  Ci dwaj panowie mają uprawnienia trenerskie czy może jedynie instruktorskie ? Przerost formy nad treścią. Ale i tak zycze powodzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Pan Trener #2277904 | 95.91.*.* 3 lip 2017 16:55

   jak ktos kto w pilke grac nie umie chce uczyc innych w nia grac ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Offside #2277901 | 195.136.*.* 3 lip 2017 16:48

    Ile trzeba płacić dla licencjonowanych trenerów by dzieci rozwinęły skrzydła i miały nową jakość trenowania której to nie doświadczą u konkurencji ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages