środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Powiat Lidzbarski artystycznie reprezentowany przez Młodzieżowy Dom Kultury ożywił mieszkańców Lingen

2017-06-29 11:34:08 (ost. akt: 2017-06-29 11:38:28)

W połowie czerwca 2017r. młodzież z pracowni plastycznej pani Ewy Zajączkowskiej i teatralnej, prowadzonej przez Annę Wiatrak z Młodzieżowego Domu Kultury, uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach artystycznych w Lingen, w powiecie Emsland, w Niemczech.

To był tydzień bardzo intensywny w działania kreatywne i doskonały czas na zawarcie przyjaźni polsko – niemieckich, które z pewnością będą kontynuowane w przyszłości.

Tegoroczna wymiana młodzieży, która odbyła się na zaproszenie w Franziskusgymnasium i Kunstschule obfitowała w bogactwo doznań artystycznych, zarówno dla uczestników zajęć warsztatowych, jak też nauczycieli, biorących udział w realizacji projektu pt. „Spotkanie w ruchu”.

Bariera językowa została pokonana już pierwszego dnia, bowiem wspólne zainteresowania oraz chęć tworzenia integrowały grupy w błyskawicznym tempie, a także mobilizowały do wzajemnego poznania i odkrywania tajników obu kultur.

Program zajęć i gościnność gospodarzy dawało się zauważać na każdym kroku, bowiem radość, śmiech i wszędobylskość mieszanych grup przychylnie postrzegali również mieszkańcy Lingen.

Centrum miasta od rana promieniało kolorami i ruchem w różnych odsłonach żywej sztuki, performance. Dzieła, które tworzyła młodzież nadawały klimatu tajemniczości, symboliki i radości życia. To było niesamowite uczucie, znaleźć się w miejscu, w którym zatrzymuje się czas i człowiek wtapia się w atmosferę tworzenia obrazów zbudowanych przez młodych ludzi. Zanikły granice kulturowe, a pojawiła się potrzeba wspólnego działania, zbliżająca do siebie osoby, mające to samo spojrzenie na sztukę.

Czas pobytu szybko minął. Pozostały wspomnienia i doświadczenia, które z pewnością wzbogaciły pokłady dusz artystycznych młodego pokolenia.

Pożegnanie nie obyło się bez łez i planów na przyszłość. Trudno było się żegnać z ludźmi, którzy dostarczyli nam tak wielu wspaniałych wrażeń.

Nasze działania i spojrzenie na kształtowanie człowieka poprzez sztukę potwierdza, że jesteśmy w europejskiej rodzinie doskonałymi konstruktorami artyzmu.

Anna Wiatrak
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages