Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Piknik Rodzinny w Oranżerii Kultury

2017-06-27 08:22:11 (ost. akt: 2017-06-27 08:24:01)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W sobotę 24 czerwca, Oranżeria Kultury po raz kolejny zorganizowała Piknik Rodzinny. Ubiegłoroczne warsztaty skupiały się wokół fotografii, w tym roku tematem przewodnim była flora i fauna.

Uczestnicy pikniku sprawdzali swoje umiejętności na różnorodnych stanowiskach. Można było spróbować swoich sił zarówno w technice decoupage, tworzeniu kompozycji kwiatowych z makulatury, malowaniu zwierząt farbami, jak i odgadywaniu gatunków roślin z ogrodu położonego wokół budynku oranżerii.

Całość warsztatów dopełniały stanowiska, na których uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z literaturą dotyczącą tematu flory i fauny oraz uczestniczyć w zabawach kreatywno – literackich.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Warsztaty zgromadziły uczestników w różnym wieku i połączyło różne pokolenia we wspólnej, kreatywnej pracy. Najwięcej osób próbowało swych sił w tworzeniu portretów zwierząt za pomocą pędzla i farb na warsztatach, pt. „Zacznij od kleksa...a będą zwierzęta”. Warsztaty te poprowadziła Vera Kobylińska -wnuczka Szymona Kobylińskiego, znanego polskiego ilustratora i rysownika.

Wielkoformatowe portrety żyraf, niedźwiedzi i kotów wypełniły kolorami budynek oranżerii. Wszyscy uczestnicy mogli zabrać swoje prace do domu, by pochwalić się niezwykłym efektem końcowym.

Na zakończenie pikniku zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu pt. „Z kwiatów powstałam” w wykonaniu Ani Brody. Ania zaśpiewała i zagrała na fortepianie oraz na cymbałach wileńskich piosenki, które krążą wokół tematów związanych z przyrodą.

Najmłodsi uczestnicy koncertu z radością akompaniowali muzyce na instrumentach perkusyjnych.

Kolejny piknik już w przyszłym roku! Serdecznie zapraszamy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za doskonałą zabawę!

Oranżeria KulturyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages