środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Zakończenie projektu Dzień Teatru i Sztuki Filmowej

2017-06-23 08:51:49 (ost. akt: 2017-06-23 08:55:35)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W środę 31 maja 2017 roku w Lidzbarskim Domu Kultury już po raz czwarty odbył się Dzień Teatru i Sztuki Filmowej w Gimnazjum nr 1. Był to historyczny moment, ponieważ uroczystość miała miejsce po raz ostatni. Ten wielki projekt edukacyjny został zrealizowany dzięki inicjatorkom pomysłu, głównym reżyserkom i organizatorkom - naszym polonistkom - pani Marioli Gawin oraz pani Sylwii Gnat.

Imprezę prowadziły w przebraniu świtezianek uczennice klasy 2 a - Milena Wroniewicz oraz Kasia Molesztak. W wydarzeniu wzięły udział wszystkie klasy naszego gimnazjum.

Pierwszaki próbowali swoich aktorskich sił na scenie, prezentując przedstawienia teatralne szkolnych lektur. Klasa 1 a zaprezentowała "Dziady" A. Mickiewicza w szkolnej odsłonie, natomiast 1 b nieco przewrotną wersję dramatu "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Jurorów urzekła uwspółcześniona sztuka angielskiego dramatopisarza w wykonaniu aktorów z klasy 1 b, co zadecydowało o ich zwycięstwie.

Zadaniem uczniów klas drugich było wcielenie się w postaci znane z filmu lub literatury oraz w dowcipny sposób zaprezentowanie ich widowni.

W klasyfikacji generalnej wygrała klasa 2 a, natomiast w ocenie indywidualnej miejsce trzecie przypadło parze - Wojciechowi Wiechowi i Wiktorii Partas jako słynnym złoczyńcom z Gotham: Jokerowi oraz Harley Quinn; miejsce drugie - Diabolinie, wiedźmie z filmów Disneya, za której niezwykłym strojem ukrywała się Natalia Krawczuk, miejsce pierwsze - Basi Kabale w przebraniu szalonego Kapelusznika z filmu "Alicja w Krainie Czarów".

Przedstawiciele klas trzecich zmagali się w walce o tytuł ekspertów w dziedzinie teatru i sztuki filmowej.

Klasę 3 b, czyli drużynę Czarnych Kapeluszy, reprezentowały: Julia Niewiadomska, Sara Pieślak oraz Alicja Oborska.

W Białych Rękawiczkach wystąpiła trójka z 3 c: Szymon Katkowski, Basia Kabała oraz Nikola Pietkiewicz. W tej rozgrywce niewielką przewagą, bo zaledwie 5 punktów, zwyciężyła klasa 3 c.

Pomiędzy konkurencjami odbywały się występy artystyczne. Zespół WILD w składzie: Wiktoria Głodowska, Mateusz Czerniewicz, J​​ulia Zielińska i Kinga Pełka przekonywał wszystkich do... rannego wstawania (!) przepięknie wykonaną piosenką "Jak dobrze wstać skoro świt" z repertuaru "Radość o poranku", a Szymon Katkowski poruszył nasze serca nostalgicznymi nutami z filmu "Ojciec Chrzestny" wygranymi na zakończenie imprezy na trąbce.

Niezwykle "niebezpieczne", choć czarujące, Czarne Wdowy (Kasia Molesztak, Weronika Kiljańska, Oliwia Krawczyk, Natalia Staszkiewicz, Sandra Mickiewicz, Wiktoria Michmiel), które zaprezentowały w playbacku fragment musicalu "Chicago" oraz zespół Tabu z MDK-u, wprowadzili widownię w kabaretową atmosferę.

"Wszędobylska" Basia Kabała w swoim monologu zdradziła sekrety prawdziwej miłości.

Występy oceniane były przez jury w składzie: pan Paweł Sadowski, dyrektor LDK-u; duszpasterz naszej gimnazjalnej trzódki, ksiądz Adrian Bienasz oraz Łukasz Zajączkowski, przedstawiciel uczniów.

Impreza zwieńczona została nagrodami, które wręczyła zwycięzcom dyrektor szkoły, pani Dorota Olszewska.

To były niezapomniane chwile...

Szkoda, że przyszło się nam rozstać z tym szczególnym dla społeczności gimnazjalnej dniem, szczególnym, bo jak żaden inny, angażującym tak mocno wszystkich uczniów we wspólnym projekcie. Dzień Teatru, jak w skrócie o nim mówiliśmy, rozbudził w nas, uczniach, wiele pasji, rozwinął kreatywność, nauczył zespołowego działania, odpowiedzialności, cierpliwości... oraz pogłębiał w sposób nietypowy, bo nie z perspektywy szkolnej ławki, wiedzę z literatury i... wiedzę o nas samych. Mogliśmy odkryć w sobie to, co skrzętnie dotąd tailiśmy lub z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy...

Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli to wydarzenie. Mamy nadzieję, że idea teatru i towarzyszące przedsięwzięciu emocje pozostaną na zawsze w waszych sercach.

Milena Wroniewicz, ucz.kl.2 a

zdjęcia - Tomek Obuchowski, ucz. kl.2 a
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages