Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Finał konkursu o zamkach gotyckich

2017-06-19 10:24:42 (ost. akt: 2017-06-19 10:33:49)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

8 czerwca 2017 r. w sali Wielkiego Refektarza lidzbarskiego zamku odbył się finał konkursu o zamkach gotyckich zorganizowany przez Stowarzyszenie "Dom Warmiński" oraz stowarzyszenie gmin "Polskie zamki gotyckie".

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego. W konkursie udział wzięło 40 zwycięzców pierwszego etapu, reprezentujących gminy i powiaty z województwa warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Uczniowie po napisaniu testów zwiedzali lidzbarski zamek z przewodnikiem.Decyzją komisji wyłoniono zwycięzców:

W kategorii szkoły podstawowe

1. Maciej Baranowski - Lębork

2. Filip Świniarski - Działdowo

3. Milan Safader - SztumW kategorii Gimnazjum

1. Zuzanna Wtulich - Kętrzyn

2. Katarzyna Dreger - Kwidzyn

3. Natalia Kuzyk - Orneta
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. C#@12yt #2268864 | 94.254.*.* 19 cze 2017 14:07

  Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego. "Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego". Na łamach gazety często ukazują się artykuliki o niemieckiej przeszłości tych ziem. A to jakiś zachowany betonowy bunkier z ostatniej wojny gloryfikujący umiejętności budowniczych niemieckich, a to cmentarz żołnierzy niemieckich, a to wspomnienia "skrzywdzonych" niemieckich mieszkańców tych ziem, a to doskonale zorganizowany /prawda/ zakon krzyżacki itd itd. Redakcja uporczywie przypomina czytelnikom że oni są tu tylko obcymi przybyszami ? Czemu to ma służyć ? A teraz nawet konkurs o państwie krzyżackim. Mieszkańcy doskonale wiedzą kto tu mieszkał przed nimi. Wiedzą również kto spowodował i jakimi okrutnymi działaniami że są teraz tu a nie na ojcowiźnie na rodzinnej ziemi. A może tak konkurs o znajomości tych ziem z czasu kiedy to stąd niemieckie wojska uderzyły na Polskę, może konkurs o tysiącach przymusowych robotników, którzy musieli zastąpić mężczyzn mordujących w tym czasie Polaków lub Rosjan albo innych okupowanych krajów ? Ilu z nich zostało zabitych ? Ilu powieszono za kontakty z chętnymi niemieckimi kobietami ? To byłby dopiero konkurs na znajomość historii tych ziem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages