Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Strażacy ćwiczyli w warmińskich lasach

2017-06-08 09:00:00 (ost. akt: 2017-06-08 11:49:01)
Nasi strażacy trenowali gaszenie pożarów i akcje ratunkowe w lesie

Nasi strażacy trenowali gaszenie pożarów i akcje ratunkowe w lesie

Autor zdjęcia: materiały KP PSP LW

26 maja br. na obszarach leśnych leśnictwa Bażyny (Nadleśnictwo Orneta) przeprowadzono ćwiczenia z udziałem strażaków ochotników z powiatu lidzbarskiego.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar poszycia leśnego o powierzchni ok. 1 ha. Prowadzenie działań gaśniczych było utrudnione ze względu na znaczną odległość (ok. 700m.) do punktu czerpania wody.

Dodatkowym epizodem był wypadek dwóch pracowników leśnych, przygniecionych podczas załadunku przez dłużycę.

W ćwiczeniach wzięło udział łącznie 6 zastępów Straży Pożarnej, tj. OSP z Mingajn, Bażyn, Ornety, Henrykowa, Lubomina i Wilczkowa (w sumie 34 strażaków). Kierującym działaniami ratowniczo–gaśniczymi był kpt. Tomasz Gowkielewicz.

Głównym celem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na obszarach leśnych, budowa stanowisk czerpania wody, przetłaczanie wody na znaczne odległości, organizacja łączności oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zastępca komendanta powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim bryg. Rafał Szymukowicz podziękował wszystkim pracownikom leśnym na czele z nadleśniczym Nadleśnictwa Orneta Panem Piotrem Matusikiem za organizację i możliwość przeprowadzenia w/w ćwiczeń.

Kpt. Tomasz Gowkielewicz

Ćwiczenia strażaków w lesie
Ćwiczenia strażaków w lesie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages