środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Wychowankowie powiatowej placówki oświatowej rozwijają talenty w Świętej Lipce

2017-05-16 13:30:20 (ost. akt: 2017-05-16 13:32:56)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

W dniach 28.04-03.05.2017r. w świętej Lipce odbyły się V Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Wzięło w nich udział 140 uczestników: 120 chórzystów i 20 instrumentalistów. Wśród nich znaleźli się wychowankowie pracowni wokalnej prowadzonej przez Małgorzatę Habudę z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto: Julia Zielińska i Mateusz Czerniewicz.

Młodzi adepci muzyczni szlifowali talenty wokalne w chórze czterogłosowym pod okiem profesjonalnych dyrygentów: Huberta Kowalskiego, Pawła Bębenka, Leopolda Twardowskiego. Podczas zajęć warsztatowych wykonywane były utwory wyżej wymienionych kompozytorów. Julia doskonale sprawdziła się jako sopran, a Mateusz zakwalifikowany został do głosów tenorowych.

Opieką duchową zajęli się: siostra Dolorez Nowak oraz ks. Grzegorz Mączka.

Przyszli chórzyści posiedli sztukę śpiewu zespołowego. Poznali tajniki i technikę brzmienia głosu. Dzięki ćwiczeniom dowiedzieli się również, że należy rozgrzać nie tylko struny głosowe ale i ciało. W praktyce sprawdzili również jak wielkie znaczenie ma śpiewany tekst i jego rozumienie. Wiele ćwiczeń z emisji głosu umożliwiło im doskonalenie umiejętności w innym wymiarze wokalnym.

Mieli okazję zmierzyć się z neumami i chorałem Gregoriańskim.

Reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury z powiatu lidzbarskiego mieli możliwość zadebiutować podczas mszy w sanktuarium w Świętej Lipce i w Kętrzynie.

W programie warsztatów przewidziane były także spacery, które budowały klimat, zwłaszcza w otoczeniu przyrody jaką kusi nas otoczenie Świętej Lipki. Zajęciom towarzyszyła rodzinna atmosfera. Młodzież przywiozła ze sobą cudowne wspomnienia.

Wróciła pełna motywacji i chęci do dalszego rozwijania swojej pasji, co z pewnością wpłynie na szerzenie nowej formy śpiewania w powiecie lidzbarskim.

Julia Zielińska( sopran) i Mateusz Czerniewicz (tenor)

Autorzy zdjęcia: Michał Sadurski i Ewa Dudka (źródło facebook)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages