Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Jubileusz lidzbarskiej straży pożarnej

2017-05-15 13:15:12 (ost. akt: 2017-05-15 14:28:29)

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

Lidzbarska Straż Pożarna obchodziła w sobotę, 13 maja jubileusz 70-lecia. Rocznicę połączono z Dniem Strażaka.

Uroczystości rozpoczął dzień otwarty strażnicy. W godzinach od 10:00 do 11:30 zaproszeni goście i strażacy-emeryci mogli zwiedzić obiekty Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Następnie w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Wiejskiej w samo południe odprawiona została msza święta w intencji wszystkich strażaków.

Po niej kolumna strażacka przejechała pod Lidzbarski Dom Kultury, gdzie na godz. 13:30 rozpoczęła się akademia jubileuszowa.

Uroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży z grupy tanecznej Natural Dance Aleksandry Jaworskiej.

Lidzbarscy strażacy podczas uroczystości podziękowali wszystkim, którzy wspierali i wspierają ich na co dzień. Wręczono też awanse na wyższe stopnie i odznaczenia.

Sympatycznym akcentem było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".

Strażacy wspominali także swoich kolegów, którzy odeszli na wieczną wartę. Uczcili ich pamięć minutą ciszy.

Jubileuszowi goście obejrzeli także film przygotowany na uroczystość rocznicową, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek do Term Warmińskich.

Na jubileusz przybyli między innymi byli komendanci lidzbarskiej Komendy Powiatowej PSP, emerytowani strażacy, druhowie OSP oraz parlamentarzyści - Jacek Protas i Piotr Cieśliński, wicewojewoda Sławomir Sadowski, wicemarszałek województwa Miron Sycz, starosta lidzbarski Jan Harhaj oraz burmistrzowie i wójtowie powiatu lidzbarskiego oraz zastępca komendanta wojewódzkiego PSP Robert Fliciński.

Gospodarzami wydarzenia byli komendanci lidzbarskiej Komendy Powiatowej PSP Marek Pasławski i Rafał Szymukowicz. Imprezę w LDK prowadził dyrektor tej placówki Paweł Sadowski.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #2245841 | 195.136.*.* 15 maj 2017 19:43

  Pana Burmistrza miasta posadzili w 3 rzędzie, a na pierwszym całe PO :(!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #2245607 | 195.136.*.* 15 maj 2017 14:07

  Na imię i nazwisko Pana Burmistrza miasta to już zabrakło miejsca :(! wstyd. Czemu nie piszą o dalszych o uroczystościach w termach ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages