środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

List Czytelnika. A może oświetlenie ścieżki rowerowej?

2017-05-11 13:05:43 (ost. akt: 2017-05-12 12:40:08)
Ścieżka rowerowa Wielochowo

Ścieżka rowerowa Wielochowo

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Szanowni mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego, niedługo ruszy pewnie druga edycja budżetu obywatelskiego. Jest to konkretna suma pieniędzy na konkretną inwestycje wymyśloną przez mieszkańców, na którą później głosujemy aby konkretna wygrała. Ostatnio wpadłem na taki pomysł aby może spróbować stworzyć projekt oświetlenia ścieżki rowerowo-pieszej, która ciągnie się od miasta po same jezioro Wielochowskie.

Myślę, że to byłby dobry pomysł, ponieważ skorzystałoby na tym duże grono naszych mieszkańców. Osoby starsze, młodsze, rowerzyści, biegacze.

Byłoby to bezpieczne dla każdego z nas. W czasie sezonu letniego, jak i przez cały rok można by było korzystać z tego oświetlenia po zmroku.

Czasem jeżdżąc wieczorami brakuje tam światła, osoby które biegają/spacerują nie mają niestety żadnych odblasków, a do tego oślepiające światła samochodów, co pomimo oświetlenia, bardzo utrudnia rowerzystom widok.

W tamtym roku wygrała inwestycja drogowa naprawa drogi ul. Bema oraz remont budynku. Myślę, że trochę nietrafne inwestycje, ponieważ skorzystała na tym mała grupa osób, która mieszka na danym terenie czy budynku.

Owszem, fajnie poprawi nam estetykę miasta, ale potrzebujemy raczej takiej inwestycji, która zadowoli większość mieszańców i myślę, że akurat oświetlenie ścieżki byłoby dobrym pomysłem.

Czy ktoś mógłby stworzyć taki projekt, ktoś kto się zna na tym?

Niestety ja się nie orientuje w takich sprawach. Ile co kosztuje itp. Pomyślmy o takim pomyślę. Zapraszam do dyskusji.

Mieszkaniec miasta

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. O tak #2243097 | 83.28.*.* 11 maj 2017 20:56

  Będzie wszystko czego się nie zamarzy. Nawet skracanie sobie drogi przez trawniki i na skróty bo przecież nie obrażając wsi można chodzić jak po polu. Mnie się marzy MZK w tym mieście by móc dojechać nawet nad jezioro Wielochowskie ale na to kasy już brakuje. ZARAZ KTOŚ TU NAPYSKUJE I DA MI MINUS BO KAŻDY MA AUTO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wędkarz #2243000 | 83.9.*.* 11 maj 2017 19:28

  Będzie oświetlenie , będą biegacze ,rowerzyści i spacerowicze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Atram #2242721 | 80.87.*.* 11 maj 2017 14:53

  Popieram!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Żuczek #2242718 | 193.243.*.* 11 maj 2017 14:53

  Może ktoś wie, dlaczego w tamtym roku, wycięto parę zdrowych drzew przy ścieżce rowerowej, nie dawno tak pieczołowicie ochranianych deskami (o kondycji drzew świadczyły zdrowiutkie przekroje pnia), a pozostawiono jedno małe, krzywe na samym środku, które trzeba omijać? Może warto odtworzyć zasadzenia nie tylko na polu, ale też od strony ulicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. też mieszkaniec miasta #2242640 11 maj 2017 13:52

   Nasuwa mi się klika spraw. Pierwsze to ocena remontu przy ulicy Bema. Opóźnienie w remontach ulic i budynków w mieście jest tak duże, że nigdy nie nazwałbym remontem ich inwestycją "nietrafną". Chodzi o codzienną egzystencję a rozwalająca się ulica jest ważnym problemem. Zdarza mi się generować ruch na ścieżce, także po zmroku i nie wydaje mi się, że będzie on dotyczył większej liczby osób niż jest mieszkańców ulicy Bema lub tych co skorzystali z remontu ulicy. Druga sprawa to opłaty za prąd i obsługę 2,5 km odcinka od wiaduktu do zjazdu na parking. Raczej nie chciałbym aby te opłaty zwiększyły wydatki gminy zapewniając światło dla kilku osób dziennie (myślę, że średnia ilość osób w roku po zmierzchu nie wyniosła by więcej niż 5 dziennie). I myślę, że były by to głównie te same osoby lub rotacyjnie dotyczyło by to maksymalnie 50-70 osób w mieście i tylko w zakresie rekreacji po zmierzchu. Biorąc pod uwagę, że w naszym klimacie szybko temperatury są niskie, spore opady deszczu to oświetlenie ścieżki będzie wydatkiem (luksusem), na który nas nie stać. I jak wspomniałem, sam używam ścieżki to jestem raczej przeciwny tej inwestycji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (9)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages