Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

W sobotę Noc Muzeów na zamku

2017-05-10 09:00:00 (ost. akt: 2017-05-17 09:12:35)

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

Przed nami Noc Muzeów i to już w najbliższą sobotę, 20 maja. Roku przypada 250 rocznica ingresu — wjazdu biskupa Ignacego Krasickiego na lidzbarski zamek.

Rozpocznie go o godz. 19:00 wjazd biskupa Ignacego Krasickiego przez przedzamcze do bramy zamku, następnie o godz. 19.30 będzie można obejrzeć spektakl "Po modnemu" według komedii Krasickiego na zamkowym dziedzińcu.

Na godz. 20.30 do 24:00 w podcieniach krużganków zaplanowano: prezentację najnowszych znalezisk Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno - Kolekcjonerskiego, stoisko z ziołami, miodami, nalewkami Babki Zielarki, stoisko z wypiekami Pani Zosi Dobosz, a także „Zamkowy napój rozgrzewający”, na godz. 21.00 zaś pokaz tańca dworskiego (na dziedzińcu).

O godz. 21.30 w komnatach piętra "Żywe obrazy" – autentyczne postaci z dworu biskupa ( Antonio Lolly – włoski skrzypek i kompozytor, koncertujący u biskupa), Grabowiecki - flecista, Anna Charczewska – bratanica biskupa, malarka, autorka ilustracji do Monachomachii, Julian Ursyn Niemcewicz – przyjaciel Krasickiego, Michał Fox – kapelan i nadworny sekretarz biskupa, kucharz Grudziński ze specjałami dworskiej kuchni - ciasteczka „Sapere aude”, Andrzej Hattyński – kapelan biskupa, a także postaci z utworów Krasickiego: Żona modna, Pan Podstoli.

O godz. 22.30 — Quiz wiedzy o biskupie Ignacym Krasickim, nagrody, a o godz. 23.15 — gra zamkowa „Poszukiwanie skarbu biskupa”. Na północ organizatorzy planują niespodziankę.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages