środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Między Wilnem a Olsztynem

2017-05-04 09:00:00 (ost. akt: 2017-05-04 10:01:47)
W Domu Środowisk Twórczych "Ratusz" 19 kwietnia odbyła się promocja książki pt. "Między Wilnem a Olsztynem. W 70. rocznicę przybycia Polaków z Wileńszczyzny na Warmię i Mazury"

W Domu Środowisk Twórczych "Ratusz" 19 kwietnia odbyła się promocja książki pt. "Między Wilnem a Olsztynem. W 70. rocznicę przybycia Polaków z Wileńszczyzny na Warmię i Mazury"

Autor zdjęcia: materiały MBP LW

W Domu Środowisk Twórczych "Ratusz" 19 kwietnia odbyło się spotkanie promujące książkę pt. "Między Wilnem a Olsztynem. W 70. rocznicę przybycia Polaków z Wileńszczyzny na Warmię i Mazury" pod redakcją Piotra Bojarskiego i Andrzeja Szmyta.

W swoich rozważaniach autorzy koncentrują się na tematyce przymusowych przesiedleń ludności polskiej z terenów kresowych II Rzeczypospolitej, zajętych, a następnie wcielonych do ZSRR w wyniku agresji na Polskę we wrześniu 1939r. oraz między innymi traktatów sowiecko-niemieckich, porozumienia sowiecko-litewskiego z 3 sierpnia 1940r. i tak zwanych traktatów republikańskich z 1944r.

W książce poszczególne teksty przygotowali badacze, jak i pasjonaci. Wśród nich są nie tylko historycy reprezentujący różne obszary badawcze, ale również literaturoznawcy, archiwiści, politolodzy, a nawet lekarz medycyny.

Uczestnicy spotkania w bibliotece otrzymali bezpłatny egzemplarz książki z dedykacją autorską. Książka jest również dostępna do wypożyczenia w Miejskiej Biblioteki Publicznej (I piętro).

Dzięki uprzejmości Pana Józefa Zyska goście mogli spróbować sera, miodu i rogalików własnego wyrobu. Wszystkim gościom i prelegentom serdecznie dziękujemy za spotkanie.
Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2237242 | 178.36.*.* 4 maj 2017 12:40

    Dzięki za informację - po fakcie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages