Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Świętujemy. "Wielka Majówka"

2017-04-27 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-27 14:12:41)
Na 1 maja Miejski Dom Kultury w Ornecie zaplanował "Rowerową Majówkę"

Na 1 maja Miejski Dom Kultury w Ornecie zaplanował "Rowerową Majówkę"

Autor zdjęcia: Robert Dubaj

Przed nami "Wielka Majówka", czyli przedłużony weekend o trzy święta - Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która - warto to powiedzieć — była drugą na świecie (po amerykańskiej) i pierwszą w nowożytnej Europie. Nic dziwnego, że te dni chcemy dobrze uczcić. Mamy powody do radości.

W Lidzbarku Warmińskim "Wielką Majówkę" zaczynamy już... 29 kwietnia (sobota). Wtedy to będziemy mogli wybrać się o godz. 12:00 z Oranżerią Kultury na "Wiosenny spacer po Lidzbarku Warmińskim", czyli zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Natomiast tego samego dnia o godz. 17:00 w tej samej Oranżerii odbędzie się spotkanie z Piotrem Sułkowskim - dyrektorem naczelnym i artystycznym Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

30 kwietnia będzie dniem sportu. O godz. 10:00 na kortach przy ul. Bartoszyckiej 24 odbędzie się Turniej Tenisa Ziemnego mężczyzn o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zawody odbędą się w hali przy ul. Bartoszyckiej 24 praz przy ul Polnej 36.

Także od godz. 10:00 rozpocznie się pod Wysoką Bramą I Bieg im. Mikołaja Kopernika.

1 maja (poniedziałek) od godz. 10:00 będzie kontynuowany turniej tenisa ziemnego mężczyzn natomiast o godz. 14:00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 (lub w razie niepogody w sali przy ul. Polnej) zaplanowano Turniej Koszykówki Ulicznej STREET BALL o puchar Posła na Sejm RP Piotra Cieślińskiego.

Wieczorem zaś będzie można przy Wysokiej Bramie posłuchać koncertów. Wystąpią: godz. 18:00 — zespół cygański HITANO, godz. 20:00 Lidzbarscy Bębniarze i godz. 20:30 zespół Reggaeside.

Następnego dnia, czyli 2 maja od godz. 10:00 planowana jest darmowa Filmowa Majówka w Lidzbarskim Domu Kultury (10:00 film animowany, 12:00 film animowany, 14:00 film familijny lub fantasy, ewentualnie przygodowy, 16:00 komedia, 18:00 komedia romantyczna i godz. 20:00 thriller/Sci-Fi - szczegóły w LDK).

W tym samym czasie w godzinach 16:15 - 18:00 pod Wysoką Bramą odbędzie się Harcerskie Święto Flagi (w programie uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, animacje dla dzieci. wspólny polonez, konkursy i śpiewanie).

Tego dnia o godz. 18:00 w Oranżerii Kultury w ramach Klubu Podróżnika odbędzie się Spotkanie z Elżbietą i Piotrem Szyman pod hasłem "2 x święta Etiopia, Iran".

Święto Konstytucji 3 Maja rozpocznie o godz. 10:00 uroczysta msza święta w kościele pw. ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.

W tym samym czasie (godz. 10:00) rozpocznie Turnieju Tenisa Ziemnego Kobiet o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego.

O godz. 13:00 zaś w Oranżerii zacznie się rodzinne muzykowanie z Martą Firchał pod hasłem "Przybyli Ułani pod okienko". Godzinę później, czyli o 14:00 pod Wysoką Bramą rozpoczną się "Lidzbarskie prezentacje artystyczne", a w nich między innymi Natural Dance i laureaci konkursu Słowik 2017.

Na godz. 16:00 zaplanowano pokaz iluzjonisty Damiana Spętanego, a na godz. 17:00 Kaczki z Naszej Paczki (piosenki i konkursy dla dzieci).

Świętować będziemy także w Ornecie

Długi majowy weekend rozpocznie się w Ornecie już 30 kwietnia od Koncertu Papieskiego „Jednego Serca Jednego Ducha” (godz. 19:15, MDK). Wystąpi sekcja wokalno - instrumentalna pod kierownictwem Tymona Ławrukajtis oraz Nela Chojnowska-Ochnik.

W poniedziałek, 1 maja zaplanowano Rowerową Majówkę. Start o godz. 10:00 spod Kaplicy Jerozolimskiej w kierunku Drwęczna i polany Koła Łowieckiego Dzik. Tam na uczestników będzie czekało mnóstwo atrakcji, zabawy integracyjne, ognisko z kiełbaskami, zabawa przy dźwiękach kapeli muzycznej.

2 maja będzie Festiwal Gier Planszowych. O godz. 11:00 odbędą się Mistrzostwa Gry w Kapsle, o godz. 14.00 – Festiwal Gier Planszowych (gry znane i lubiane, a także najnowsze gry firmy REBEL), a o godz. 15.00 Turniej Szachowy o Puchar Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ornecie.

3 maja o godz. 11.00 organizatorzy zapraszają na Piknik Rodzinny „Piegowata Majówka”. W programie gry i zabawy podwórkowe, malowanie na sztalugach, wspólna rodzinna zabawa. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Sali Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages