Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

CZY ZNALAZŁEŚ JUŻ SWOJĄ MUZĘ? — SPOTKANIE Z SEBASTIANEM MIERZYŃSKIM

2017-04-24 16:58:11 (ost. akt: 2017-04-26 15:44:39)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Wiosennego wieczoru, 20 kwietnia w Oranżerii Kultury gościliśmy Sebastiana Mierzyńskiego – historyka, dziennikarza i pisarza mieszkającego w Olsztynie. Okazją do spotkania była promocja jego ostatniej książki „Muza Krasickiego”.

Sebastian Mierzyński - Warmiak z urodzenia, z wykształcenia historyk, pracuje w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Na co dzień pisze felietony w Gazecie Olsztyńskiej.

Jest autorem książki „Tajemnice zamku w Rynie”, jak również jednym z 11 kontynuatorów serii „Pan Samochodzik”, zapoczątkowanej przez Zbigniewa Nienackiego.

Nasz gość napisał 28 tomów pod pseudonimem Sebastian Miernicki. Zajmuje się również testowaniem gier komputerowych i pisaniem scenariuszy na potrzeby komiksów.

Czwartkowe spotkanie było poświęcone jego ostatniej książce „Muza Krasickiego”. Jest to powieść przygodowa, opowiadająca o poszukiwaniu skarbów. Rzecz dzieje się w lidzbarskim zamku i okolicach.

Autor, wykorzystując projekcję multimedialną, przedstawił uczestnikom m. in. postaci historyczne i ich związki z zamkiem lidzbarskim podczas trwania akcji powieści.

Temperatura spotkania podniosła się w momencie opowiadania o współczesnych postaciach powieści, których prototypy znajdowały się na sali.

W zamyśle pisarza książka miała być sztuką uwiedzenia czytelnika, zachętą do geograficznej i intelektualnej podróży, a także pretekstem do poszukania odpowiedzi na pytania: co jest prawdą, a co fałszem? Kim jest tytułowa Muza? Czym jest skarb?

Autor, zagadnięty o dalsze plany pisarskie, uchylił rąbka tajemnicy kolejnej powieści, która będzie wyprawą od Półwyspu Synaj aż po zakole Łyny.

Spotkanie zakończyły wpisy autografów do książek oraz rozmowy. Już po raz drugi mieliśmy możliwość spróbowania pysznej kuchy warmińskiej. Organizatorami spotkania byli: Miejska Biblioteka Pedagogiczna Oranżeria Kultury, Pracownia Wydawnicza ElSet oraz Hotel Krasicki.
Elżbieta SidorCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages