Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

MDK przywołuje pamięcią wspomnienia i twórcze działania

2017-04-24 16:41:36 (ost. akt: 2017-04-28 10:35:17)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

W piątkowe, kwietniowe popołudnie Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim zakwitł muzyką i rozbrzmiał wspomnieniami absolwentów pracowni muzycznej.

21 kwietnia 2017r. spotkały się trzy pokolenia pasjonatów muzyki. Wśród nich znaleźli się obecni uczestnicy zajęć wokalnych, szlifujących talenty u pani Małgorzaty Habudy, jak również byli wychowankowie pana Edwarda Chrostka, który kształcił umiejętności muzyczno – instrumentalne podopiecznych w murach naszej placówki.

Tym razem spotkanie z cyklu „Szanujmy wspomnienia” zaadresowane było do absolwentów i byłych pracowników pracowni muzycznej, którzy licznie przybyli na zaproszenie inicjatora imprezy, Edwarda Chrostka. Goście, w kameralnej atmosferze i w blasku świec, mogli na chwilę oddać się wspomnieniom i unieść w przestworza dźwięcznych kompozycji w wykonaniu wokalistów z pracowni wokalnej Małgorzaty Habudy.

Piosenką pt. „To jest rock’n roll” powitała zebranych Kinga Pełka, następnie zespół Wild w składzie: Julia Zielińska, Angelika Krawczyk, Oliwia Pauperowicz, Wiktoria Głodowska, Julia Babik i Mateusz Czerniewicz zaprezentował utwór zachęcający do przywoływania radosnych chwil ze wspólnego muzykowania.

Publiczność miała okazję wsłuchać się w kompozycję muzyczno–wokalną Szymona Matczaka. Byli przedstawiciele zespołu Own Way przy akompaniamencie gitary i bębna, przenieśli widzów w recitalowy klimat.

Wielką niespodzianką był występ grupy zrzeszającej nauczycieli i byłych uczestników. Edward Chrostek (gitara), Robert Zwierzyński (gitara), Katarzyna Sznitowska (skrzypce) i wokalistka Angelika Walkiewicz wprowadzili odbiorców muzycznego spektaklu w koncertowy nastrój.

Klimat panujący w naszej placówce i pasja artystyczna kwitnie wraz talentami uczestników. To niezwykłe, że w powiatowej placówce oświatowej, jaką jest MDK, mogą swoją wiedzę przekazywać pokoleniom mentorzy, którym w duszy gra.
Zatem trzeba otworzyć się na wspomnienia, a wtedy z pewnością czas się zatrzyma.

MDK


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages