Marta Szczebiot-Łukian i Rafał Olkowski najszybsi

2017-04-24 10:11:04(ost. akt: 2017-04-24 10:32:35)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

22 kwietnia na stadionie miejskim w Lidzbarku Warmińskim odbyły się I Mistrzostwa Powiatu w Biegu na 5000 m.
Frekwencja była mała, bo wystartowało zaledwie 22 biegaczy, jednak zapisanych było zdecydowanie więcej. Z pewnością wpłynęła na to niesprzyjająca aura. W zawodach pobiegło sześć pań i szesnastu panów. Sygnał do startu biegu kobiet dał burmistrz Jacek Wiśniowski.

Najszybsza okazała się Marta Szczebiot-Łukian, która ukończyła bieg z czasem 24:16. Druga na mecie ze stratą niecałej minuty była Małgorzata Wasilewska 25:11, a trzecia Wiesława Szczepańska 25:11.

Wśród panów konkurencja była większa, ale tu nie było niespodzianek. Wygrał Rafał Olkowski z czasem 17:14. Drugie miejsce zajął Marek Olszewski 18.17, a trzecie Bartosz Szmelc. Sygnał do startu dał patron zawodów, starosta Jan Harhaj.