Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Warsztaty taneczne hip hop z Rafałem „Rave” Milcewiczem

2017-04-21 13:54:19 (ost. akt: 2017-04-21 14:00:04)

Autor zdjęcia: Żaneta Figas

Uczestnik programu You Can Dance prowadził warsztaty w Młodzieżowym Domu Kultury.

W sobotę, 08.04.2017r., odbyły się warsztaty taneczne hip hop, czyli stylu tańca opartego na kulturze ulicznej. Warsztaty zorganizowane zostały przez Panią Żanetę Figas, nauczycielkę zajęć tanecznych, prowadzącej grupy taneczne POINT w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Szkolenie prowadził Rafał MIlcewicz z Olsztyna, dyplomowany instruktor z wieloletnim stażem, uczestnik warsztatów w Izraelu V edycji programu You Can Dance. Doświadczenia medialnego nabrał również na planie polskiej wersji amerykańskiego programu rozrywkowego Battle Of The Bods. Z trenowaną przez siebie grupą Furiaci pomyślnie przeszedł castingi II i III edycji Got To Dance.

Do najważniejszych sukcesów w dorobku artystycznym można zaliczyć również główną rolę w spektaklu „Dziadek do Orzechów” Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

Kunsztu tanecznego nabywa sukcesywnie biorąc udział w warsztatach tanecznych w kraju i za granicą. Ma za sobą szkolenia m.in. u takich sław jak Tony Czar (tancerz Britney Spears), Tricia Miranda (choreograf Beyonce), Jian Pierre-Louis (tancerz Pussycat Dolls) i Anthony Kaye (tancerz Sugababes).

Uczestniczył również w wielkim DARC Festivalu w Chateauroux we Francji. Zna wiele technik tanecznych, dzięki czemu jego choreografie są różnorodne i oryginalne. Wykorzystuje elementy takich stylów jak hip hop, newstyle, house, waacking, reggae, contemporary i wielu innych.

W warsztatach wzięły udział dwie grupy POINT, młodsza POINT TWOO (w kategorii wiekowej 7-13 lat ) i POINT FREE (kategoria wiekowa 14 +). Uczestniczki poznały podstawy stylu tańca ulicznego i zatańczyły choreografię z podstawowych kroków.

Atmosfera, która towarzyszyła nam na zajęciach była wspaniała i wzbudziła zapał do kontynuacji rozwijania tanecznej pasji w MDK.

Życzymy uczestnikom warsztatów wdrożenia nabytych umiejętności w układy choreograficzne oraz kształtowanie pasji artystycznych podczas zajęć pozaszkolnych pod opieką pani Żanety Figas.

Autor zdjęć: Żaneta Figas

MDKCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages