Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Promocja książki prof. Stanisława Achremczyka, "Ignacy Krasicki - nie tylko literat"

2017-04-20 11:55:08 (ost. akt: 2017-04-20 11:57:20)

W 2017 roku obchodzimy jubileusz 250-lecia ingresu Ignacego Krasickiego, biskupa Warmii w latach 1766-1795, słynnego mieszkańca zamku lidzbarskiego. Spotkanie z prof. Achremczykiem zapoczątkowuje obchody jubileuszu.

Z przedmowy:
"Niniejsza rozprawa koncentruje uwagę czytelnika na działalności politycznej, administracyjnej i duszpasterskiej Krasickiego. /.../ Krasicki 28 lata rządził diecezją warmińską, pokochał Lidzbark Warmiński, tu napisał swe największe utwory. Z lidzbarskiego oddalenia był surowym sędzią postępowania swych rodaków. Warmia i Olsztyn współczesny winni podjąć dyskusję nad zrozumieniem postępowania Krasickiego i ukazać go jako rządcę dominium, biskupa znającego swoje obowiązki i polityka potrafiącego nie tylko ulegać, ale i mieć własne zdanie. Książka /.../ jest próbą zachęty do podjęcia badań nad rzetelną oceną jego działalności na Warmii i Gnieźnie."

20 kwietnia, godz. 17, Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim.

Źródło: Muzeum Warmińskie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages