Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Wymiana młodzieży z Albert Trautmann-Schule Oberschule z Werlte

2017-04-19 10:48:48 (ost. akt: 2017-04-19 11:03:17)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim gościli w dniach 19-24.03.2017r. kolejny raz w swoich rodzinach rówieśników z partnerskiej szkoły Albert Trautmann Schule-Oberschule w Werlte. Była to wizyta będąca wynikiem blisko ponad dziesięcioletniej współpracy szkół w ramach partnerstwa.

Program odwiedzin został dostosowany do wiosennych warunków pogodowych i posiadał charakter warsztatowy o tematyce kulturalno-poznawczej i sportowej.

Pierwsze dwa dni to udział w próbach i występach młodzieży z Gimnazjum nr 2 w siódmej edycji konkursu Mam Talent w LDK poprzedzony oficjalnym przyjęciem przez Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, Pana Jacka Wiśniowskiego w Urzędzie Miasta.

Goście podczas wizyty w naszym mieście odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną i Zamek Biskupów Warmińskich, gdzie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach. Wycieczka krajoznawcza po regionie to udział w warsztatach dla młodzieży pt: „Wycinanka i malowania na szkle” w Muzeum Skansenu w Olsztynku oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne w Parku Trampolin Jump Street w Olsztynie. Kolejny dzień spotkania to wizyta w Termach Warmińskich, ich zwiedzanie i wspólna gra w kręgle a wieczorem grill w hotelu „Perła Warmii”.

Udział w zajęciach lekcyjnych z języka niemieckiego i fizyki oraz rozgrywki sportowe to ostatnie punkty naszej gościny. Młodzież, aktywnie uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach naszego programu, kultywowała dotychczasowe oraz nawiązywała nowe znajomości wśród rówieśników. Sukces pobytu nie mógłby być osiągnięty, gdyby nie zaangażowanie i opieka rodziców uczniów goszczących. Zadowoleni z pobytu goście zaprosili naszych gimnazjalistów na kolejną rewizytę do Werlte. Młodzieżą niemiecką opiekowały się goszczące u nas Irmgard Neubert i Hedwig Beckmann, a wymianę po stronie polskiej przygotował i koordynował Maciej Lipczyński. Była ona współfinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Podziękowania: Pan Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Panie: Anna Puszcz, Izabela Treutle i Beata Błażejewicz-Holzhey, Hotel Perła Warmii, rodzice uczniów goszczących z Gimnazjum nr 2, dyrektor i pracownicy Gimnazjum nr 2, którzy uczestniczyli w organizacji wymiany.

Maciej Lipczyński


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages