Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Koncert inspirowany Biblią

2017-04-21 09:00:00 (ost. akt: 2017-04-21 11:35:06)
Tomasz QLHEAD Kułdo przedstawił utwory swojego autorstwa inspirowane Biblią

Tomasz QLHEAD Kułdo przedstawił utwory swojego autorstwa inspirowane Biblią

Autor zdjęcia: Marcin Lipski

W niedzielę wielkanocną w kaplicy lidzbarskiego Kościoła Chrystusowego odbył się niecodzienny koncert. Tomasz QLHEAD Kułdo przedstawił swoje kompozycje inspirowane Biblią.

Koncert, a właściwie prezentacja słowno-muzyczna odbyła się tuż po nabożeństwie wielkanocnym o godz. 12:00 w niedzielę, 16 kwietnia 2017 r.

Artysta rozpoczął od tekstu z Pierwszej Księgi Mojżeszowej: "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch. Boży unosił się nad wodami. Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności" (1Moj. 1,1-4).

Zakończył zaś utworem skomponowanym ku pamięci swojego ojca - Bronisława Kułdo ("In the Name of the Father"), którego rodzina pożegnała 12 kwietnia br.

Pozostałe utwory były inspirowane fragmentami biblijnymi: Obj.19,11; Ez. 3,8; Rzym. 7,24-25; Jan 14,1-7.

Tomasz QLHEAD Kułdo to nie tylko muzyk, ale też producent i wydawca. Wykonuje muzykę elektroniczną w szerokim znaczeniu. Brał udział m.in. w festiwalach: Audioriver, madeinpoznań, Nowe Nurty, Spring Break, Robofest, Poznań Poetów, Festiwal Przyjaciół Meskaliny, Festiwal 3LOOP. Współpracował m.in. z: Michałem Kowalonkiem (Myslovitz, Snowman), Magdaleną Pasierską (Me Myself and I), UFly (elektronika na płycie „LOVE SMUGGLERS”), The Lollipops, Wojtkiem Luchowskim (wspólna płyta LIVE@Meskalina), Gosią SIARĄ Witkowską, Agatą Pawłowicz (ex-Desdemona, This Cold).

Jego album „Decay” został Poznańską Płytą Roku 2014.
QLHEAD jest autorem muzyki do filmu "Wściekłość" braci Węgrzyn. Obraz wszedł na ekrany w marcu tego roku.

Koncert Tomasza Kułdo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages