Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Przyjadą do nas dziennikarze z całego świata!

2017-04-18 09:00:00 (ost. akt: 2017-04-18 13:12:06)
W ubiegłym roku sygnał do startu kategorii PRO dał burmistrz Jacek Wiśniowski i lidzbarski zawodnik MTB Mateusz Baliński.

W ubiegłym roku sygnał do startu kategorii PRO dał burmistrz Jacek Wiśniowski i lidzbarski zawodnik MTB Mateusz Baliński.

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Krzyżowa Góra znów będzie miejscem zmagań rowerzystów. Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark organizuje drugą edycję zawodów MTB i będzie ona z jeszcze większym rozmachem niż poprzednio. Oprócz Lidzbark Warmiński Cross Country odbędą się także Mistrzostwa Świata Dziennikarzy, którzy przyjadą do nas z 25 krajów. Będzie się działo!

130 dziennikarzy i osób związanych z mediami będzie ścigało się w piątek, 12 maja. Warto dodać, że MTB Media World Cup organizowana jest po raz pierwszy w Polsce i jest to doskonała promocja naszego miasta. Goście zatrzymają się w Hotelu Krasicki. Dyrektorem Biura Prasowego Zawodów jest dziennikarz i komentator Eurosportu - Adam Probosz, który osobiście sprawdził warunki panujące na lidzbarskim torze.

Patronem honorowym Mistrzostw Świata Dziennikarzy jest Minister Sportu i Turystyki Dawid Lasek. Pomysłodawcą zorganizowania zawodów w naszym mieście jest Mariusz Herman i burmistrz Jacek Wiśniowski, przy zaangażowaniu samorządu województwa Warmińsko Mazurskiego na czele z Marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem. Impreza nie mogłaby się odbyć bez ogromnego wsparcia stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark.

W niedzielę, 14 maja na Krzyżowej Górze odbędą się także zawody Lidzbark Warmiński Cross Country, czyli "powtórka z rozrywki". Pierwsza edycja miała miejsce w maju ubiegłego roku. Wtedy to świeżo zawiązane stowarzyszenie zorganizowało pierwsze od lat zawody rowerowe. Wystartowało ponad 80 zawodników z całej Polski. Trasa okazała się bardzo wymagająca kondycyjnie i trudna technicznie. 10 zawodników amatorów nie było w stanie ukończyć regulaminowej liczby okrążeń, ale wszyscy przyznali, że mamy jedną z najlepszych tras w Polsce północnej. Dało się słyszeć głosy, że mamy potencjał na zorganizowanie dużo większych imprez, co się ziści już niebawem.

W tym roku przygotowano także zawody dla dzieci, czyli MINI MTB.

Dla zawodników i kibiców to tylko dwa dni sportowych zmagań, ale mało osób wie, ile pracy wkłada w organizację prezes Rowerowego Lidzbarka Paweł Baranowski i członkowie stowarzyszenia. Tzw. "leśni ludzie" pracowali łopatami całą zimę, oczywiście całkowicie społecznie, aby doprowadzić zapomniane ścieżki do porządku. Na szczęście w tym roku otrzymali jeszcze większe wsparcie od firm i lokalnych przedsiębiorców, więc pomaga im ciężki sprzęt.

Jedno jest pewne, już niebawem Krzyżowa Góra ożyje na nowo za sprawą gości z Polski i świata. Ciągle trwają zapisy, ale tylko do kategorii PRO, bo lista startowa Amator jest już pełna.

Patronem Lidzbark Warmiński Cross Country jest starosta Jan Harhaj.


Apel Pawła Baranowskiego

Zauważyliśmy, że na naszej trasie na Krzyżowej Górze ktoś kilka razy przejechał motorem crossowym. Szanowny kolego, własnymi siłami i środkami przygotowujemy trasę pod zawody MTB! Uszanuj naszą pracę! Nie jeździj naszymi ścieżkami!
Jeden przejazd "crossem" może wyrządzić wielkie szkody! APEL! POWSTRZYMAJCIE SIĘ OD JAZDY DO 14 MAJA!


Kamil Onyszk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Animals #2225223 | 94.254.*.* 18 kwi 2017 16:13

  Śmierdzi na tej górze :( oczyszczalnia z jednej strony z drugiej strony odlewnia, uzdrowisko !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #2225168 | 195.136.*.* 18 kwi 2017 15:04

  Patronem honorowym Mistrzostw Świata Dziennikarzy i Bloggerów jest Minister Sportu i Turystyki Dawid Lasek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages