Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Zmarła Iwona Beata Kluk

2017-04-12 10:45:16 (ost. akt: 2017-04-12 15:47:44)
Iwona Beata Kluk

Iwona Beata Kluk

Autor zdjęcia: Bernadetta Stańko

Wczoraj, 11 kwietnia zmarła Iwona Beata Kluk, muzealnik, kierownik pracowni malarstwa i grafiki w Dziale Sztuki Dawnej, kustosz w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na jutro, 13 kwietnia.

Iwona Beata Kluk była mieszkanką Lidzbarka Warmińskiego. Ukończyła kierunek Muzealnictwa w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomowe studia z „Marketingu Kultury” na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. 


Była autorką licznych publikacji historycznych, wykładów, inicjatorką wystaw, a także pierwszego inwentarza ram zabytkowych w historii Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

W latach 2005–2008 pełniła obowiązki kierownika Muzeum Warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim – oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Przez kilka lat powadziła także w lidzbarskim zamku „Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego na Warmii i Mazurach”.

Z inicjatywy Iwony Beaty Kluk i pod jej opieką wolontariusze zinwentaryzowali przedwojenne i tuż powojenne nagrobki na cmentarzu komunalnym w Lidzbarku Warmińskim.

Pod jej merytoryczną opieką wolontariusze prowadzili lekcje muzealne dla sześciolatków pod wspólnym tytułem „Bliżej historii”, czego efektem była publikacja dwóch podręczników dla sześciolatków – „Na dworze księcia Ignacego” i „Ludowe świętowanie na Warmii”.

W 2006 roku otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W latach 2008–2010 opracowała i poprowadziła projekt, którego celem było przywrócenie świetności ołtarzom w kaplicy zamku w Lidzbarku Warmińskim.

Ciało Iwony Kluk zostanie wystawione dzisiaj, 12 kwietnia w godz. 14:00 - 18:00 w domu przedpogrzebowym "Dora" przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Lidzbarku Warmińskim, a także w dniu pogrzebu - 13 kwietnia od godz. 9:00.

Dzisiaj, 12 kwietnia o godz. 18:00 w kościele św. ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim zostanie odprawiona msza żałobna.

Ciało zostanie wyprowadzone z domu przedpogrzebowego 13 kwietnia o godz. 14:30 do kościoła św. ap. Piotra i Pawła, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości pogrzebowych. Ciało spocznie na cmentarzu komunalnym w Lidzbarku Warmińskim.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages