Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Za nami Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

2017-04-10 11:37:41 (ost. akt: 2017-04-10 13:18:53)

Autor zdjęcia: Bernadeta Daukszewicz

60-ciu zawodników i zawodniczek reprezentujących 11 placówek z całego województwa, rywalizowało we wtorek, 4 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. Wierzbickiego.

To już VIII edycja turnieju organizowanego w naszym mieście, który co roku przyciąga kilkudziesięciu zawodników, podopiecznych placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Powiat lidzbarski reprezentowali wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Wśród zaproszonych gości były m.in. reprezentacje Kętrzyna, Henrykowa, Górowa Iławeckiego, Braniewa i Nidzicy.

Zanim zawodnicy stanęli przy stołach występ artystyczny zaprezentowała Strefa Tańca Natural Dance pod przewodnictwem Aleksandry Jaworskiej.

Fachową pomocą w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju służyli, jak co roku – Czesław Sienkiewicz – dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim i Zbyszek Pietkiewicz, trener LUKS Warmii i Ekstraklasy Kobiet. W tym roku obecny był również profesjonalny sędzia z Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Marta Gromek. Przy stołach tenisowych miejsca sędziowskie zajęła młodzież z Gimnazjum nr 2.

- To jest turniej, w którym jest mnóstwo energii. Tu nie ma udawania, tu widać sukces i porażkę, ale rywalizacja jest jak najbardziej sportowa - powiedział wolontariusz, Zbyszek Pietkiewicz.

- Drużynę gospodarzy SOSW w Lidzbarku Warmińskim reprezentowało pięcioro zawodników: dwie kobiety i trzech mężczyzn: Marta, Magda, Paweł, Marcin i Sylwek. Walczyli bardzo dzielnie, a Paweł po raz pierwszy grał nawet o trzecie miejsce w swojej kategorii - powiedziała Grażyna Rysik-Rakowska, współorganizatorka turnieju.

Organizatorami zawodów, jak co roku, był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim oraz działające przy nim Stowarzyszenie Na Rzecz osób Niepełnosprawnych „Promyk”. Współorganizatorem LUKS „Warmia” sekcja tenisa stołowego.

okewydanie]
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #2220360 | 195.136.*.* 10 kwi 2017 14:14

    Ktoś mi powie po co tych kilkudziesięciu " oficjeli " tam siedziało na rozpoczęciu po czym po kilkunastu minutach wypiciu kawki i zjedzeniu ciasteczek udali się z powrotem do swojej " ciężkiej " dyrektorsko- kierowniczej pracy : ) ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages