Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Fotograficzna Mapa Warmii - wystawa

2017-04-07 09:52:15 (ost. akt: 2017-04-07 09:53:28)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

22 kwietnia o godzinie 17.00 w Oranżerii Kultury odbędzie się wystawa pt. "Fotograficzna mapa Warmii"

Pomysł zapisywania najciekawszych fotograficznych lokalizacji nie jest dla fotografów krajobrazu niczym nowym. Dziś adeptów fotografii krajobrazowej jest coraz więcej, każdy może korzystać z postępu technologii, próbować swoich sił, uczyć się, odkrywać.

Odkrytymi przez siebie, niezwykłymi zakątkami naszego regionu, dzielą się autorzy Fotograficznej Mapy Warmii. Serwis działający od początku 2015 roku pod adresem http://mapawarmii.pl/ to zupełnie niekomercyjny, hobbystyczny przewodnik po Warmii i jej najbliższych okolicach. Tworzony jest przez miłośników regionu, zarówno fotografików z dorobkiem artystycznym, jak i amatorów fotografii.

Na mapie znaleźć można ponad 650 znaczników, każdy to fotografia zawierająca współrzędne geograficzne i wskazówki dojazdu. Podzielone są one tematycznie na kilka warstw, ułatwiając poszukiwania warmińskich alei i kapliczek, leśnych ostępów lub lokalnej architektury. Strona to także blog z informacjami o lokalnych wydarzeniach fotograficznych, poradami i wskazówkami. Ambicją twórców mapy jest stworzenie miejsca, od którego można rozpoczynać planowanie każdego wyjazdu w plener, i to nie tylko z aparatem w ręku.

Na wystawie organizowanej przez Oranżerię Kultury oraz Stowarzyszenie ARTWAMA obejrzymy prace szesnastu fotografów: Danuty Brzostowskiej, Jolanty Kolinko, Jolanty Michno, Ewy Rubczewskiej, Julii Trochim, Adama Czuryłło, Pawła Jaszczuka, Piotra Karkoszki, Marcina Kierula, Radosława Niemczynowicza, Krzysztofa Rakowskiego, Tomasza Sudujko, Jacka Sztorca, Piotra Targońskiego, Piotra Wyrzykowskiego.

Bezpłatne zaproszenia: tel.517 262 146 lub email - oranzeria@lidzbarkw.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages