Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Koncerty wiosenne Prima Dies Aprilis w Oranżerii Kultury

2017-04-03 12:05:16 (ost. akt: 2017-04-04 15:16:58)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W ciepłe sobotnie popołudnie - 1 kwietnia w Oranżerii Kultury odbyły się Koncerty Wiosenne Prima Dies Aprilis. Dwójka artystów: Agnieszka Panasiuk – fortepian i Michał Marcol – skrzypce, pobudziła do życia (tak jak wiosna), zgromadzoną publiczność.

Agnieszka Panasiuk jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Kolejne szczeble edukacji muzycznej zdobywała w Anglii. Brała udział w wielu festiwalach na terenie Wielkiej Brytanii, Islandii, Austrii i Danii.

Przez blisko dekadę związana była z życiem muzycznym w Islandii a także była wykładowcą w islandzkiej Academy of the Arts w Reykjaviku. Od roku 2010 związana z życiem muzycznym Olsztyna i regionu, współpracuje m.in. z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, a także koncertuje głównie jako kameralistka, m.in. od roku 2015 z zespołem Pro Musica Antiqua.

Michał Marcol na co dzień jest koncertmistrzem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W 2012 roku z oceną celującą ukończył studia w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Swoje umiejętności wiolinistyczne doskonalił na kursach mistrzowskiej interpretacji w kraju i zagranicą. Artysta uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych.

W 2011 r. wziął udział w XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Koncerty Wiosenne miały zróżnicowanych odbiorców. Przybyły m. in. dzieci z rodzinami. A że dzieci to wspaniali, ale bardzo wymagający widzowie, utwory zostały wygrane na najwyższym poziomie.

Nie zabrakło dawki humoru i zaskakującej mistyfikacji występujących muzyków. Dopisywał wesoły nastrój, jak przystało na 1 kwietnia.

W programie koncertu znalazły się utwory kompozytorów 19-20 wiecznych, takich jak Johannes Brahms, Jules Massenet, Fritz Kreisler, Vittorio Monti, Henryk Wieniawski, Cesar Franck, Robert Schumann. Nie zabrakło też wątku filmowego, a mianowicie utworu Moon River Henry Mancini z filmu Śniadanie u Tiffany'ego. Było to bardzo ciepłe, niosące dobry nastrój spotkanie z muzyką we wspaniałym wydaniu.
Elżbieta Sidor

Dziennikarstwo ObywatelskieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages