Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

„Teatralna mozaika malowana młodzieży słowem…”

2017-03-31 11:19:05 (ost. akt: 2017-03-31 11:25:34)

Autor zdjęcia: Izabela Treutle

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, w pracowni teatralnej, pod kierunkiem Anny Wiatrak, od kilku lat aktywnie działają młodzi adepci sztuki aktorskiej.

Wychowankami zajęć teatralno– filmowych w większości są uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim oraz uczennica uczęszczająca do Gimnazjum nr 1.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2017, w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, uczestnicy zajęć teatralnych MDK zaprezentowali kolaż artystyczny pt. „ Na skrzydłach Melpomeny”.

Ich estradowy dorobek jest bardzo obszerny. Ze względu na ramy czasowe trudno było pokazać cały repertuar prezentowany zarówno na scenach wojewódzkich, jak i ogólnopolskich.

Grupa „Sekret”, w składzie: Nadia Serwach, Kasia Kierzkowska Łatacz, Anita Sawicka, Aleksandra Kondratowicz, Dominika Trubiło, Karolina Prokopczyk, Weronika Madej, Joanna Piotrowicz przedstawiła etiudę pt. „ Jestem, jesteście, jesteśmy” oraz symboliczny przekaz artystyczny pt. „Dar serca”.

Paweł Truszczyński zaprezentował wiersz Wojciecha Młynarskiego pt. „Nie mam jasności w temacie Marioli” i z oratorskim kunsztem zademonstrował tekst pt. Ryby”.

Dominika Trubiło, laureatka ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej, z satyrycznym zabarwieniem opowiedziała o „Dylematach małolaty…” i z aktorką gracją wygłosiła fragment „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza.

Grupa „Tabu”, w składzie Basia Kabała, Gabriela Walicka, Jakub Kondratowicz i Paweł Truszczyński wystąpiła z programem kabaretowym pt. „ Casting”.

Cieszy nas fakt, że młodzi ludzie z powiatu lidzbarskiego inspirują, dają powiew artyzmu zarówno rówieśnikom jak i widzom odbierającym sztukę przez duże S. To wielka przyjemność pracować z aktywną, utalentowaną młodzieżą.

Aneta Wiatrak

fot. Izabela Treutle


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages