środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

2017-03-29 10:58:27 (ost. akt: 2017-03-29 11:05:30)

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim jest organizowanie każdego roku dni otwartych dla rodziców z dziećmi z lidzbarskich przedszkoli. W ten sposób w naszej „Jedyneczce” witamy przyszłych pierwszoklasistów oraz tych, którzy pragną nas poznać i jednocześnie zapoznać się z tym, co mamy do zaoferowania.

W tym roku szkolnym „Dzień Otwarty” przypadł na 28 marca i o godzinie 16:00 próg szkoły przekroczyły przyszłoroczne pierwszaki i ich rodzice. Na twarzach dzieci, które mocno trzymały rodziców za ręce, malował się nieśmiały uśmiech, lekkie przerażenie połączone z wielkim zaciekawieniem. Uczniowie ze starszych klas zapraszali przybywających gości do sali audiowizualnej, gdzie dyrekcja i nauczyciele serdecznie wszystkich przywitała.

Wspólnie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą pracy naszej szkoły, naszych osiągnięć. W dalszej części programu, jak co roku było zwiedzanie szkoły, poznanie jej historii i tradycji oraz nauczycieli, a w szczególności nauczycielki przyszłych klas pierwszych.

Goście mieli okazję poznać naszą piękną bibliotekę z czytelnią, wspaniale wyposażone pracownie przedmiotowe, gabinet pedagoga szkolnego, pracownię komputerową, sale lekcyjne dla klas I – III, kolorową świetlicę, dużą i jasną salę gimnastyczną oraz salę zabaw wyposażoną w różnej wielkości klocki, piłeczki…

W czasie wizyty można było zobaczyć wspaniały występ w wykonaniu uczniów klas starszych i uczestniczyć w zajęciach tanecznych oraz aerobiku prowadzonego przez uczennice z klasy szóstej.

Przedszkolaki brały również udział w przygotowanych dla nich przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, zabawach i zajęciach, między innymi grały na Bum Bum Rurkach, pokonywały tor przeszkód, a na koniec spotkania, na wybranym przez siebie balonie, naklejały „włosy” z bibuły oraz przygotowane buźki oddające nastrój w jakim dzieci opuszczały mury swojej przyszłej szkoły.


Dyrekcja i nauczyciele SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MAK

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages