Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Dyskusyjny Klub Książki ma już 10 lat

2017-03-30 09:00:00 (ost. akt: 2017-03-30 10:46:42)
Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku warmińskim ma już 10 lat

Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku warmińskim ma już 10 lat

Autor zdjęcia: materiały DKK

„Książka jest żywym stworzeniem, każda ma duszę, każda ma serce”- K. Makuszyński

16 marca 2017 roku grupa rozczytanych pań zebrała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marcina Kromera, by uczcić swój „mały” jubileusz.

Pani dyrektor Dorota Paleń-Krajewska, serdecznie witając wierne czytelniczki, przypomniała początki powstania tego zespołu.

Pomysł Dyskusyjnych Klubów Książki zrodził się w latach 20-tych XX wieku w Wielkiej Brytanii, a do Polski dzięki Instytutowi Książki przywędrował 10 lat temu, jest więc jeszcze naszym „młodym dzieckiem”. Inicjatywa chwyciła, na wezwanie odpowiedziała pracownica biblioteki pani Lucyna Pawluszkiewicz, która podjęła się jej moderowania.

Zgromadziła grupę pań rozmiłowanych w książkach i czytaniu, które twierdzą „że książka puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem”. Razem z panią Lucynką przez te 10 lat „wędrowałyśmy” po różnych krajach świata, poznawałyśmy autentyczne przeżycia i losy ludzi, „rozwiązywałyśmy” zagadki kryminalne, przenosiłyśmy się w fikcyjne światy bohaterów. Dzieliłyśmy się wrażeniami, dyskutując na comiesięcznych spotkaniach. Odczucia były różne, bo każda z nas miała inne spojrzenia i zainteresowania co dawało większą możliwość konwersacji.

Spotkanie jubileuszowe przebiegło w miłej atmosferze, przy lampce szampana, smacznych wypiekach i… wspominkach. Zaskoczeniem dla nas była wystawa zaprezentowana w hallu biblioteki. Panie z zaciekawieniem rozpoznawały siebie na fotografiach sprzed lat, doszukiwały się tytułów książek, których tematyka je poruszyła. Te lata traktujemy jako dobrą zabawę z książką. Panie, żartując, deklarowały się na następne 10 lat a może jeszcze dłużej, gdyż spotkania te dostarczają im wiele radości.

Stanisława Golec

Dyskusyjny Klub Książki ma 10 lat
Dyskusyjny Klub Książki ma 10 lat

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages