Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Przejście - wystawa fotografii w Oranżerii Kultury

2017-03-20 14:57:49 (ost. akt: 2017-03-20 17:06:14)
Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W sobotę – 18 marca, odbyło się otwarcie wystawy „Przejście” w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Krystyna Janusz – absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych olsztyńskiego UWM w Pracowni Fotografii Profesora Janusza Połoma - opowiedziała o swojej fascynacji przedwojenną architekturą dawnych Prus Wschodnich i pracy nad próbą zachowania jej elementów pozostałych jeszcze w krajobrazie kulturowym regionu.

Wystawa Krystyny będzie prezentowana w Oranżerii do świąt wielkanocnych. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Prezentowane prace są dokumentacją fotograficzną zabytkowych drzwi kamienic w wybranych miastach naszego regionu, w tym z naszego Lidzbarka Artystka podjęła się w nich inwentaryzacji zachowanych obiektów, zwracając uwagę na ich wartość artystyczną, historyczną, popularyzując w ten sposób wiedzę o przeszłości i zabytkach regionu.

Piękne, drewniane, zabytkowe drzwi są niezwykle istotną częścią elewacji budynku, podobnie jak i ich stolarka okienna. Eksponowane na zewnątrz, nadają wyrazu całej budowli, tworzą jej charakter i są swego rodzaju wrotami komunikacyjnymi ze światem zewnętrznym.

Niestety coraz częstszą praktyką jest ich wymiana na tańsze i trwalsze, ale za to mało estetyczne wykonane z tworzyw sztucznych.
OrganizatorzyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages