Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Malowanie słowem czyli Powiatowe Ekspresje Dziecięce

2017-03-15 09:00:00 (ost. akt: 2017-03-15 11:44:23)
W Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się VI Powiatowe Ekspresje Dziecięce „O Złote Pióro Poezji”

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się VI Powiatowe Ekspresje Dziecięce „O Złote Pióro Poezji”

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Już po raz szósty Młodzieżowy Dom Kultury emanował dziecięcą energią podczas VI Powiatowych Ekspresji Dziecięcych „O Złote Pióro Poezji”.


Artystyczne zmagania, prezentowane na scenie teatralnej, oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodnicząca – p. Jagna Polakowska, aktorka Teatru Lalek w Olsztynie, p. Dorota Paleń – Krajewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim, p. Agnieszka Mikołajczak – nauczyciel-bibliotekarz Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Dominika Trubiło – przewodnicząca Samorządu Wychowanków MDK i Anna Wiatrak – organizator.


W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 24 uczestników z powiatu lidzbarskiego.


Z roku na rok poziom występów artystycznych jest coraz wyższy. Świadczy o tym zarówno repertuar prezentowany przez młodych aktorów, jak również jego swobodna, naturalna interpretacja.

Jurorzy mieli duży kłopot z wyłonieniem laureatów i nagrodzonych, ponieważ przygotowanie występujących było na wyrównanym poziomie.


Konkurs, organizowany w naszej placówce, jest niszowym turniejem poetyckiego słowa. Tu nie obowiązują sztampowe reguły recytatorskie. Preferowana jest autentyczność dziecięcej natury i pełna swoboda kreacji aktorskiej.


Trudno nie odnieść wrażenia, że poezja, przedstawiana w ekspresyjny sposób przez dzieci, jest jedną z form przeniesienia w niewinny, kolorowy świat marzeń. To żywy obraz świata widziany wyobraźnią młodego człowieka, w wiarygodnej odsłonie wyrażony gestem, słowem i mimiką.


Budującym jest fakt, że przy współudziale nauczycieli i rodziców, już od najmłodszych lat, możemy kształtować artystyczne dusze, wskazywać drogę do poetyckiego słowa, rozwijać inwencję twórczą, nauczać rozumienia tekstów literackich. Piękno poezji rodzi się podczas obcowania z naturą. A taka właśnie drzemie w dzieciach.


Na nas, dorosłych, spoczywa obowiązek i umiejętność wyeksponowania tego, co najpiękniejsze – dziecięcej szczerości i autentyczności.


Dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu wszystkim obecnym w dniu 10 marca 2017r.
 Tak liczna grupa uczestników i odbiorców sztuki teatralnej pozwala nam sądzić, dając przy tym poczucie satysfakcji, że nasze działania umożliwiają integrację pokoleń, jakże cudownie zaserwowaną przez najmłodszą generację podczas konkursowych zmagań Ekspresji Dziecięcych.Anna Wiatrak

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages