Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Kaziuki-Wilniuki. Znów łezka po paszczęce pociekła

2017-03-07 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-07 14:49:05)
Mariola Karpowicz

Mariola Karpowicz

Autor zdjęcia: Radek Niemczynowicz

To były już 33. Kaziuki-Wilniuki w Lidzbarku Warmińskim, mieście - kolebce tego święta w powojennej Polsce. Scena Lidzbarskiego Domu Kultury wypełniła się artystami, którzy podtrzymują polskie tradycje wileńskie. Z nimi przyjechali też z Litwy polscy dziennikarze i twórcy ludowi.

W tym roku na Kaziukach-Wilniukach podziwialiśmy Zespół Tańca Ludowego "Perła" z Niemenczyna z Litwy, Kapelę Świętojańską z Sużan, Zespół Tumielanka oraz nasz rodzimy Zespół Tańca Ludowego "Perła Warmii" z Lidzbarka Warmińskiego. Imprezę prowadziła jak zwykle ukochana przez lidzbarczan para — Ciotka Franukowa (Anna Adamowicz) oraz Wincuk Bałbatunszczyk z Pustaszyszek (Dominik Kuziniewicz).

Na scenie podczas uroczystego otwarcia imprezy nie zabrakło współorganizatorki imprezy Krystyny Adamowicz, polskiej dziennikarki na Litwie, która od wielu lat zaprasza do Polski wileńskich artystów oraz samorządowców i parlamentarzystów.

Koncertom towarzyszył Jarmark Wileński z rękodziełem, regionalnymi potrawami, wydawnictwami, a na nim między innymi takie łakocie jak: soki, miody, pierniki ale też pierogi i kiszka ziemniaczana. Można też było tradycyjnie kupić dekorację wielkanocne, w tym wileńskie palmy oraz rękodzieło artystyczne.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cde #2196701 | 178.235.*.* 7 mar 2017 16:08

  Byłoby przyjemniej gdyby osobom pochodzącym z Wileńszczyzny pociekła łza po POLICZKU !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages