Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Zagospodarują teren przy Łynie

2017-03-02 09:00:00 (ost. akt: 2017-03-02 07:14:06)
Bulwar nad Łyną w LW archiwum um

Bulwar nad Łyną w LW archiwum um

Autor zdjęcia: archiwum um

23 lutego 2017 burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski podpisał kolejną umowę o dofinansowanie inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Tym razem chodzi o zagospodarowanie przestrzeni między Łyną a terenem, na którym stoi Dom Weselny "Afrodyta".

Inwestycja jest wpisana jako „Ochrona różnorodności biologicznej przy rzece Łynie w Lidzbarku Warmińskim”. Ma się zakończyć we wrześniu 2018 roku, a rozpocząć jeszcze w tym roku. Jej całkowity koszt to 1.974.594,66 zł, a dofinansowanie wyniesie 1.673.730,46 zł.

— Wkrótce rozpocznie się procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy — poinformował Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Na początek teren zostanie uporządkowany, w tym usunięte zostaną odpady a także wycięte drzewa i wykarczowane krzewy z gatunków inwazyjnych oraz chore. Następnie zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów. Pojawią się ścieżki rowerowe i spacerowe, miejsca dla wędkarzy i kajakarzy, w tym pomost pływający o wymiarach 2 na 20 metrów (drewniana konstrukcja na rurach z tworzywa sztucznego) do cumowania kajaków oraz slip na podbudowie z betonu.

W ramach projektu zostaną też wyremontowane schody, które wzbogacą się o murki oporowe.

Na wspomnianym terenie powstaną miejsca do prowadzenia edukacji dla najmłodszych mieszkańców (uczniów) miasta a w nich między innymi mała architektura (wierzbowy zakątek z naturalnymi tipi, altany, ławki, stojaki rowerowe, kosze.

Teren oczywiście zostanie oświetlony, zaopatrzony w monitoring i tablice edukacyjne na temat otaczającej przyrody.

lub

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Drzewo #2199603 | 217.99.*.* 10 mar 2017 21:39

  Odnawiam ten temat z powodu placu zabaw przy Konstytucji 3 Maja, a Lipowa. Czy zabieranie z placu zabaw urządzeń dla dzieci małych wiąże się również z wycinką ???????? Czy to też teren pod Jeden Bóg wie jaką zabudowę czy ozdobę??? Tyle było cudów na temat suchej fosy, Wysokiej Bramy gdzie pomału znika cegła w przejściu, tyle obiecanek z teren przy murach obronnych i zero prac zero rozmów. Teren przy murach to WYCHODEK DLA PSÓW zaś Wysoka Brama to HOTEL DLA GOŁĘBI. Lidzbark staje się super rozrywkowym miastem....... hotele, sklepy, apteki, fryzjerzy i mnóstwo banków jak w żadnym innym no i szmateksy, ale te zaliczają się też do sklepów a wszystko w centrum tylko nie na osiedlach takich jak np. Astronomów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Greg #2198444 | 94.254.*.* 9 mar 2017 15:57

  Popieram poprzednie komentarze, mieszkam niedaleko i często chodzę tam na ryby, mało kto o tym wie ale właśnie w tym miejscu często widziałem polujacego zimorodka a po takiej wycinkę zostaną po nim chyba tylko te tablice informacyjne... Utwardzone i wyczyszczone brzegi rzeki też nie korzystnie wpłyną na masę ryb jakie się tam znajdują. Jak wspomniał poprzednik ktoś powinien się zająć raczej tym syfem po drugiej stronie miasta a nie ingerować w część rzeki nad którą nie bywa...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pietuch #2197238 | 195.136.*.* 8 mar 2017 10:23

  A może tak zagospodarować teren tylko w innym miejscu ? Np gdzie rura polmleku odprowadza ścieki do Łyny. Tylko zastanawiam się z której strony rury dać ten pomost pływający.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Drzewo #2194372 | 217.99.*.* 3 mar 2017 19:07

  A kto z was widział przeciętą wiewiórkę po tej wycince zdrowych drzew? Kto widział ptaki szukające swoich gniazd. Teraz gdy idzie wiosna i następuje przelot ptaków zakładanie nowych gniazd w dziuplach bez skrupułów likwiduje się faunę i florę. To miasto ma być turystyczne i uzdrowiskowe? Chyba tylko dla tych co kochają pustynie. Żałosne miasto a kiedyś było tu tak zielono. Ciekawe co się dzieje w parku nad Symsarną? Ile tam poszło pod piłę. :( Proszę nie mieszać wszystkich mieszkańców w tą sprawę bo ja i moi znajomi zachwyceni tym nie jesteśmy, a zrozpaczeni. Nie popieram tej wycinki i to całkiem zdrowych drzew. Smażenie się na słońcu jak na patelni wolę wyjazd nad morze i piękną piaszczystą plażę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. C#@12yt #2194232 | 94.254.*.* 3 mar 2017 14:53

  Do Szantoni. Przypomnę Panu tylko to że samorząd to mieszkańcy i ich wola jest najważniejsza. Proszę przeczytać Ustawę o samorządzie. Ci "wybrańcy", o których pan wspomina to są wykonawcy woli mieszkańców, którzy z własnej nieprzymuszonej woli zdecydowali się służyć mieszkańcom i wypełniać ich wolę. Tak że ich krytyczny lub inny, jakikolwiek głos winien przez nich brany pod uwagę i rozważany a nie nazywany "ujadaniem" jak to Pan określił w swoim pierwszym komentarzu do mojej wypowiedzi. Dlatego to określiłem go jako chamski a teraz dodam że i arogancki gdyż o ważności tematów i o tym co doskwiera najbardziej wiedzą sami mieszkańcy a nie radni , którzy po wyborach zapomnieli rozmawiać z mieszkańcami. I o to co jest dla mieszkańców najważniejsze winni pytać swoich wyborców a nie z "wyżyn władzy" decydować za nich. Bo wiedzą lepiej od swoich wyborców i niejako pracodawców bo przecież ci mieszkańcy płacą im diety.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages