Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Polonia Lidzbark skończyła 60 lat

2017-02-21 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-21 15:23:41)

Sala Lidzbarskiego Domu Kultury wypełniła się w sobotę, 18 lutego po brzegi piłkarzami i miłośnikami lidzbarskiej Polonii. Okrągły jubileusz 60-lecia powstania był okazją do wspomnień i podsumowania wielu lat działalności klubu.

Uroczystą galę poprowadził lidzbarczanin Radosław Bielecki, znany wszystkim z kabaretu Neonówka i jak się okazało, także były bramkarz Polonii.

Przekazał on, w imieniu swojej grupy kabaretowej, koszulki dla najmłodszych piłkarzy.

Potem głos zabrał poseł Jacek Protas, który także jest związany z klubem.

- Cieszę się, że mogłem wpisać się w kawałeczek historii Polonii. Byłem w zarządzie w czasie, gdy graliśmy najwyżej w historii naszego klubu, w ówczesnej III lidze.

Następnie gości powitał Jan Harhaj.

- Dziś mamy stadion i warunki jakich nigdy wcześniej nie mieliśmy.(…)Trzeba zacząć od młodych, bo jak dziś zaczniemy budować to sukces będzie nam dany.

Na końcu przy mikrofonie stanął burmistrz Jacek Wiśniowski.

- Polonia dziś to sukces młodych piłkarzy, ale żeby go osiągnąć potrzebni byli ci, którzy pokazali im drogę.

Właściwą część gali rozpoczął pokaz filmu autorstwa Roberta Gasperowicza, opowiadający o historii lidzbarskiego klubu i barwnych postaciach, które się przez niego przewinęły. Kilkakrotnie podczas emisji pojawiła się sylwetka działacza Henryka Wobalisa, którego imieniem prawdopodobnie nazwany będzie stadion miejski.

Gala była okazją do wręczenia wyróżnień dla zasłużonych działaczy, trenerów i piłkarzy. Po gali w Hotelu Górecki odbył się bal podczas którego licytowano gadżety, z których dochód przeznaczony będzie na sprzęt sportowy dla najmłodszych polonistów.

- Dziękuję wszystkim za liczne przybycie na obchody 60-lecia naszego klubu. To był dla nas zaszczyt gościć Was w dniu tak dla nas uroczystym. Mamy również świadomość, że nie wszystkich udało nam się odznaczyć, za co bardzo przepraszamy - podsumował prezes klubu, Sławomir Koziełło.

Na naszym gazetowym FACEBOOK możecie obejrzeć wideo z gali, którą transmitowaliśmy na żywo.

Zasłużeni działacze i trenerzy

Jacek Protas, Jan Harhaj, Jacek Wiśniowski, Fabian Andrukajtis, Marek Łukiewski, Piotr Zalewski, Andrzej Duda, Ryszard Nałęcz, Zdzisław Horba, Ryszard Jarmakowicz, Krzysztof Stępniewski, Cezary Styczewski, Zenon Mazurek, Kazimierz Kozieł, Roman Gieryszewski, Jan Panasiuk, Czesław Waszkiel, Mirosław Giera, Przemysław Stępniewski, Jerzy Budziłek, Piotr Kielak, Włodzimierz Wakuluk, Jan Leoniec, Wiktor Horyd, Ireneusz Kozłowski, Zbigniew Wójcik.

Zasłużeni piłkarze

Bronisław Mielnik, Zbigniew Kołodziejczyk, Wacław Plewacki, Jan Rutkowski, Stanisław Rutkowski, Zdzisław Konklewski, Henryk Dombrowski, Jan Semeniuk, Czesław Łatacz, Tadeusz Gnat, Czesław Rutkowski, Wiesław Mikołap, Stanisław Frelik, Bogusław Paszkiewicz, Włodzimierz Samko, Wiktor Mićko, Tadeusz Waszkiel, Czesław Szulżycki, Wiesław Ziemak, Janusz Mochola, Zbigniew Sadowski, Stanisław Maleszewski, Edward Rutkowski, Jerzy Lewko, Jan Sauk, Tomasz Gowkielewicz, Daniel Borucki, Leszek Król, Przemysław Kozłowski, Przemysław Łatacz, Marcin Cichocki, Adam Zejer, Piotr Noga, Marcin Wróblewski, Maciej Paszkiewicz, Paweł Brzeziński, Przemysław Protas.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kibic #2202090 | 94.254.*.* 14 mar 2017 19:20

  co za słowa trenera polonii z reka na sercu powiedział ze zrobi rok po roku awans kłamac przy takich władzach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2188876 | 195.136.*.* 24 lut 2017 07:35

  na Gali ani słowa o nim , a co do stadionu to jeszcze będą inne kandydatury zgłoszone np. pan Tadeusz Brzostek , którego to imienia bieg odbył się w 2016 roku na naszym stadionie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. algreg #2188780 | 217.99.*.* 23 lut 2017 21:47

  a Ten co całe serce Polonii oddał Pan HENRYK WOBALIS. Zapomnieć takiego CZŁOWIEKA !!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. algreg #2188777 | 217.99.*.* 23 lut 2017 21:42

   Skanda,l a gdzie KALUK ja się pytam????

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zasłużony #2188564 | 195.136.*.* 23 lut 2017 16:12

   Warto wspomnieć o wieloletnim prezesie , nieżyjącym już JANIE MATUSIKU!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (19)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages