Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Lidzbark bez wad postawy. W szkołach trwa cykl spotkań z rodzicami

2017-02-17 08:00:00 (ost. akt: 2017-02-17 10:50:39)
W spotkaniach uczestniczą burmistrz Jacek Wiśniowski oraz fizjoterapeuta dr Jaremi Sciepurko. Odpowiadają na wszystkie pytania rodziców

W spotkaniach uczestniczą burmistrz Jacek Wiśniowski oraz fizjoterapeuta dr Jaremi Sciepurko. Odpowiadają na wszystkie pytania rodziców

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska/Katarzyna Radulewicz

W lidzbarskich szkołach trwa cykl spotkań burmistrza Jacka Wiśniowskiego i radnych z rodzicami uczniów i przedszkolaków w ramach projektu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy". W spotkaniach uczestniczy też fizjoterapeuta dr Jaremi Sciepurko.

— Chcemy przebadać wszystkie dzieci — mówił do rodziców burmistrz Lidzbarka. — Do tego potrzebujemy Waszej zgody i waszego wsparcia w tym projekcie.

Włodarz miasta, który sam aktywnie uprawia sport, podkreślił, jak ważna jest aktywności fizyczna i profilaktyka w czasach wszechobecnego internetu, fascynacji grami komputerowymi i telewizji.

To jakie konsekwencje wynikają z braku fizycznej aktywności i złych nawyków przybliża na spotkaniach z rodzicami fizjoterapeuta dr Jaremi Sciepurko. Uczestnicy spotkań mogą obejrzeć prezentację multimedialną ale też sami przyjrzeć się swojej postawie i zadać pytania specjaliście.
Zanim jednak cykl spotkań się rozpoczął, burmistrz Jacek Wiśniowski powołał zespół do spraw realizacji programu "Lidzbark Warmiński bez wad postawy" w składzie:
Tomasz Naumczyk - przewodniczący, Katarzyna Radulewicz - zastępca przewodniczącego, Wojciech Korzeniewski, Andrzej Dryzelenko, Ewa Lubińska, Iwona Łagocka, Piotr Pasternak oraz wspomniany już specjalista Jaremi Sciepurko.

Do zadań zespołu należy między innymi monitorowanie działań w programie oraz organizowanie spotkań informacyjnych.
Jak wspomnieliśmy — pierwsze spotkania już się odbyły.

Inicjatorzy projektu w ostatni piątek byli w lidzbarskim przedszkolu nr 6, oraz w klasach I-III i IV-VI szkoły podstawowej przy ulicy Polnej 36 ("czwórka"). Kolejne spotkania zaplanowano już na 17 lutego w przedszkolu nr 5 o godz. 15.15, w gimnazjum nr 1 o 17.00 i gimnazjum nr 2 o godz 18.00.

Organizatorzy spotkań zapraszają na nie nie tylko rodziców przedszkolaków i uczniów wymienionych placówek ale też te osoby, które nie mogły być w "czwórce" lub nie będą obecne na innych spotkaniach.

Warto przypomnieć, że w projekcie ma być użyte urządzenie, które precyzyjnie opisze wady kręgosłupa, klatki piersiowej, wady kończyn dolnych. Rodzice dostaną do ręki wydruk z opisem badania ich dziecka. Badanie dla rodziców będzie nieodpłatne.

Pieniądze na nie zostaną wydatkowane z budżetu miasta.

Kolejnym etapem projektu ma być wdrożenie intensywne indywidualnie dobrane ćwiczenia korekcyjnych, co wiąże się ze szkoleniem rodziców i nauczycieli.

O kolejnych spotkaniach będziemy informowali w Gazecie Lidzbarskiej oraz na naszej stronie internetowej. Projekt ma też już swoją stronę na FB.

lub

Na spotkania przychodzą członkowie zespołu

Lidzbark bez wad postawyTerminarz spotkań

Terminarz spotkań w ramach projektu "Lidzbark Warmiński bez wad... postawy"

17 luty 2017
Przedszkole nr 5 – godz. 15.15
Gimnazjum nr 1 – godz. 17.00
Gimnazjum nr 2 – godz. 18.00

24 luty 2017
Przedszkole Miś – godz. 15.15
Szkoła Podstawowa nr 1 kl. I-VI– godz. 17.00

3 marca 2017
Przedszkole Kubuś – godz. 15.30
Szkoła podstawowa nr 3 kl. I-III – godz. 17.00
Szkoła podstawowa nr 3 kl. IV – VI – godz. 18.00

10 marca 2017
Przedszkole Puchatek – godz. 15.15
Akademia Uśmiechu – godz. 16.30Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages